Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Viljandi Kultuuriakadeemia võtab vastu uue lennu näitlejaid ja lavastajaid

22.02.2013 12:43

2013. aastal võtab TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakond koostöös NUKU teatriga vastu uue lennu näitlejaid ja lavastajaid.

Lisaks tugevale draama baasharidusele, pakume tudengitele erakorraliselt, teatri ja kooli koostöös, kaks korda aastas treeninguid maailma parimate nuku- ja visuaalteatriprofessionaalide käe all. Nukuteater on üks vanematest teatrikunstivormidest, mis on tänapäeval arenenud lõputute vormiliste võimalustega visuaalteatriks ja saanud moodsa teatriuuenduse lipulaevaks. 

Ootame kõiki noori, kes soovivad oma tulevikku siduda selle põneva kunstivaldkonnaga TÜ VKA teatrikunsti õppekava näitleja ja lavastaja erialade eelkatsetele:
18. märtsil kell 12.00 NUKU teatris või
23. märtsil kell 12.00 TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias

Näitleja, lavastaja ja harrastusteatrijuhi eriala eelkatsed.
Eelkatsetele on oodatud kõik võimekad teatrihuvilised noored, kes soovivad omandada professionaalse näitleja, lavastaja või harrastusteatrijuhi elukutset ja vastavad sisseastujatele esitatavatele nõuetele.

Kandidaatidele esitatavad nõudmised:
* Eelkatseteks ja eksamiks palume kõigil üritajatel ette valmistada mõned eri-ilmelised luuletused, proosakatkendid ja laulud.
* Kes oskab mõnd pilli mängida, võtku julgesti kaasa, klaver on kohapeal olemas.
* Riietus olgu taoline, mis lubab vabalt liikuda.
* Kohapeal antakse veel täiendavaid ülesandeid etüüdideks, mängudeks, harjutusteks.
* Eksamikomisjoni liikmed ja hindajad on meie kooli kogenud õppejõud ja Eesti teatrite professionaalsed lavastajad, näitlejad.
* Eksamiruumis viibib eelkatsete ajal eksamikomisjon, kõik kandidaadid ning juba õppivad etenduskunstide osakonna üliõpilased. Niisama uudistajatel palume koju jääda.
* Kandidaatidel on tungivalt soovituslik eksamiruumis viibida eelkatsete lõpuni (sõltuvalt kandidaatide arvust kella 17-19ni õhtul), mil selguvad ka järgmisse vooru suunatavate kandidaatide nimed.