Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Viljandi kultuuriakadeemia uus õppehoone avatakse endises Vilma leivakombinaadis

29.10.2014 12:03

Vilma majaViljandi kultuuriakadeemia uus õppehoone avatakse endises Vilma leivakombinaadis
31. oktoobril avab Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia pidulikult uue õppehoone, mis hakkab kandma nime Vilma maja. Majas asub kaasaegne multimeediastuudio, puidutöökoda, teljeklass, butafooria töökojad, auditooriumid ning Viljandi loomemajanduskeskuse tekstiilikoda.

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia soetas Vilma maja 2012. aastal, et lahendada pikalt kestnud ruumiprobleemi. Ligi 3000-ruutmeetrilises osaliselt renoveeritud endises leivatehases leiavad endale uued õpperuumid rahvusliku ehituse, rahvusliku tekstiili ja teatrikunsti visuaaltehnoloogia erialade tudengid. Lisaks ootavad renoveerimist veel hoovis asuv pulbritsehh, millest tulevikus kujuneb tantsukunsti üliõpilastele tantsumaja ning peamaja vasak tiib, kus ootab renoveerimist tulevane villakoda.

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia direktori Anzori Barkalaja sõnul on õppehoone suurepärane näide sellest, kuidas väärindades olemasolevat, juba mõni aasta tühjana seisnud hoonet, saab luua suurepärase õppekeskkonna. „Kultuuriakadeemia üliõpilased ja töötajad on ise andnud oma konkreetse panuse maja renoveerimisse. 2012–2013. aastal toimusid majas koristustalgud, samuti valmistasid ja renoveerisid üliõpilased koolitööde raames majja sisustustekstiile ning vajalikku mööblit, kõikide tööde valmimise juures olid juhendajateks akadeemia õppejõud, kes sageli lõid ka ise käed külge. Maja sisekujundaja on meie enda õppejõud Kaari Metslang, kes oskuslikult ühendas olemasoleva väheste, kuid nutikate lahendustega käepärasteks, huvitavateks ja mugavateks õpperuumideks.“

Lisaks TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tudengitele tegutseb Vilma maja ruumides ka Viljandi Loomemajanduskeskuse tekstiilikoda. Loomemajanduskeskuse peamiseks eesmärgiks on luua tingimused loomemajanduse edendamiseks Lõuna-Eestis ning soodustada inimeste loomingulise potentsiaali rakendumist, maandades kvaliteetse töökeskkonna ja tugiteenuste pakkumisega alustavate ettevõtjate riske.

Hoone osaline renoveerimine läks maksma  üle 735 000 euro Kultuuriakadeemia omavahenditest ja viidi läbi ilma euro- või riigitoetusteta. Hoone renoveerisid AS Tartu Ehitus ja OÜ Tevent.

Lisainfo:
Anzori Barkalaja
TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia direktor
[email protected] / 513 9760

Pressiteate koostas
Kadri Sprenk
Kommunikatsiooni- ja projektitalitluse spetsialist
[email protected] / 5109043