Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vilde “Pisuhänd” jõuab taas lavale

10.05.2008 17:17

10. mail esietendub Pärnus Endla teatri suures saalis eesti draamakirjanduse üks elavamaid ja koomilisemaid tekste, Eduard Vilde komöödia "Pisuhänd".

Insenerihärra Ludvig Sander (Priit Loog) ja luuletaja Tiit Piibeleht (Tambet Seling) on eestlastele teada ja tuntud tegelased. Kohtame neid nii Vilde säravas komöödias, aga sama palju ka sõprade, kolleegide ja vaenlaste seas, samuti seltskonnaajakirjade klantspiltidel. Igal ajal on neil kahel olnud oma tegemised ja toimetused, kuid üks küsimus jääb ikka ja alati nende vahele tüliõunana ussitama - kas pingutada tunnustuse ja tähesära nimel endale ja teistele valetades naba paigast või elada oma südametunnistuse järgi, teades, et igaühele meist on siin tähistaeva all just parasjagu õnne ja armastust ette nähtud? Kindlasti tasub tulla vaatama, kuidas läheb Sandril ja Piibelehel seekord, iseäranis kui äriasju ja tütreid hoiab ohjes proua Vestman (Carmen Mikiver).

"Pisuhänna" lavastab Sven Heiberg, kunstnikuks Andrus Jõhvik, valguskujundaja Kalle Kuningas, muusikaline kujundaja Janek Vlassov. Mängivad Priit Loog, Tambet Seling, Carmen Mikiver, Piret Laurimaa, Kaili Viidas.

Järgmised "Pisuhänna" etendused sel hooajal toimuvad 16. mail, 31. mail ja 18. juulil.

Teate edastas,

Eve Tisler
Endla teater
Avalike suhete juht
55 920 945
[email protected]