Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Viktor Antonovi marionetikunsti meistriklass NUKUs

08.04.2015 09:29

Viktor Antonov
Tunnustatud marionetimeister Viktor Antonov viib Tallinnas 10 päeva jooksul läbi marionetikunsti meistriklasse. Õpetusest saavad osa nukumeistrid, näitlejad, kunstnikud ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia üliõpilased. Meistriklassid toimuvad NUKU teatris.

Marionetiteatrile pühendunud Antonov on nukuteatrimaailmas tunnustatud nukumeister ja näitleja. Ta on Eestis kolmandat korda, ent viibis viimati siin ligi 30 aastat tagasi. Antonov soovib marionetiteatriga tegeledes seda vana ja väärikat kunsti elus hoida. Ta valmistab oma nukud ise ning loob nendele lavastusi. Ta on teinud palju tänavateatrit, aga ka lavastusi mitmetes teatrimajades. 

Tema esimene meistriklass keskendub marionettnuku ülesehitusele ning valmistamisele. Teoreetilise ja praktilise meistriklassi lõpuks valmib iga osaleja käte all üks nukk. Nukuvalmistamise meistriklassis osaleb kokku 11 nukumeistrit Eestist, Sloveeniast ja Tšehhist. Teises meistriklassis osalevad NUKU teatri näitlejad ja kultuuriakadeemia teatrikunsti üliõpilased, kelle õppe üks osa on ka nukuteatrikunst. Nende meistriklassi fookuses on rohkem marinonettnukkude tüübid, erinevused ja ehitusfaasid. Meistriklassi lõpetab Antonov praktilise osaga, kus õpitakse esmaseid võtteid, kuidas nukku liikuma panna.
 
Käesoleva külastuse ajal ta etendusi ei anna, ent naaseb Tallinna juunis. Siis etendab ta visuaalteatrifestivalil Treff lavastust „Tsirkus niitidel“. See on unikaalne koomiline meelelahutusprogramm, kus Antonov esitleb klassikalise nukuteatri repertuaari, žanreid ja vorme. 

Viktor Antonovi marionetimeistriklass saab võimalikuks Euroopa Liidu projekti „European Puppetry Knowledge Exchange“ toel, mille eestvedajaks on Lubljana Nukuteater Sloveeniast ja partneriteks NUKU teater Eestist ning DRAK teater Tšehhist. 

Lisainfo: 
Hannele Känd 
NUKU teatri ja muuseumi kommunikatsioonijuht 
5669 8839 / 6679 509 
[email protected]