Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Viimane sigar” Vana Baskini Teatris

01.11.2007 12:11

1. novembril esietendub Vana Baskini Teatris Bengt Ahlforsi "Viimane sigar". Soomlasest autori näidendi lavastajaks on tema kaasmaalane Lasse Lindeman Kuopio Linnateatrist. Lavastuse kunstnik on Jaak Vaus.
Osades: Tõnu Aav, Helgi Sallo, Ago-Endrik Kerge ja Marika Korolev.

"Armastus on kõigi jaoks, vanade ja noorte jaoks!" Need veidi muudetud laulusõnad sobiksid hästi selle tragikomöödia motoks. Ometi on autor kasutanud motona Soome poeesiaklassiku Elmer Diktoniuse aforismi: "Ainult kodustatud linnud tunnevad igatsust. Metslinnud lendavad." Motoks sobiks ka Martin Lutheri aforism, mille abil üks näidendi tegelastest tõsimeelselt moraliseerib: "Me ei suuda takistada linde lendamast üle meie pea, küll aga suudame neid takistada meie pähe pesa tegemast."
Võimalikke motosid võiks leiutada veelgi, sest "Viimane sigar", kuigi kirjutatud lavateose klassikalise reegli - aja, koha ja tegevuse ühtsuse - kohaselt, on haaravalt mitmekihiline, rabavalt ootamatuid pöördeid pakkuv. See on nagu elu ise, kus koomiline põimub traagilisega, poeetiline pragmaatilisega, romantilised unistused hoolimatu tegelikkusega...

Etenduse kestvus on 2 tundi ja 10 minutit.