Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Viie lavastuse viimased etendused Endlas

05.05.2014 12:50

Esimesed suudlused
Viimast korda Endla laval: „Sinilind“, „Uhkus ja eelarvamus“, „Ballettmeister“, „Hüvastijätt juunis“, „Esimesed suudlused“.

Maikuus mängitakse veel viimast korda Endla teatri mängukavast lastelavastust "Sinilind", romantilist komöödiat "Uhkus ja eelarvamus", pseudoajaloolist põnevuslugu "Ballettmeister", dramaatilist komöödiat "Hüvastijätt juunis" ning armastuslugu "Esimesed suudlused". 

6. mail on viimane võimalus näha kaunist muinasjuttu "Sinilind". Ingo Normeti lavastuse kunstnikutööd ja erakordset visuaaliat on tunnustanud ka Eesti Teatriliit, nimetades selle 2014. aastal Salme Reegi nimelise auhinna nominendiks. "Sinilind" kunstnik on Endla teatri peakunstnik Liina Unt.  

Kalju Komissarovi "Uhkus ja eelarvamus" on 19. sajandi Inglismaal hargnev romantiline lugu armastusest ja kommetest. Viimast "Uhkus ja eelarvamus" etendust näeb Endla teatri laval 10. mail

"Ballettmeister" on olnud Endla teatri laval juba alates 2009. aastast. Ago Andersonile omistati 2010. aastal rolli eest lavastuses "Ballettmeister" parima meesnäitleja aastaauhind ning Urmas Vadile aastaauhind algupärase dramaturgia kategoorias. Tegemist on pseudoajaloolise põnevuslooga, mille sündmused viivad tagasi 1940. Aastasse. Viimast korda on Andres Noormetsa "Ballettmeister" Endla teatri laval 16. mail.

Andres Noormetsa "Hüvastijätt juunis" on sel kevadel lõpetava Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli 26. lennu viimane diplomilavastus. "Hüvastijätt juunis" räägib ülikooli lõpetavate inimeste valikutest, nende lootustest ja pettumistest, ja see kõik on nii kurb kui pööraselt naljakas. Viimaseid kordi näeb "Hüvastijätt juunis" veel 5. mail Tallinnas, 14. mail Viljandis ja 24. mail Endla teatris Pärnus. 

"Esimesed suudlused" mängitakse 29. mail 110 ja viimast korda. Sepo Seeman ja Piret Laurimaa toovad vaatajate ette vaimuka, hella ja südantsoojendava armastusloo, mis saab alguse ühistest mängudest lapseeas ning kestab kustumatult üle kuuekümne aasta. Lisaks viimasele etendusele Pärnus, on võimalik "Esimesed suudlused" nautida ka Tallinnas 19. mail Draamateatris ning 21. mail Jõgeva linnas. 

 

Eveli Loorents
Turundus- ja kommunikatsioonijuht
Endla Teater
Tel 52 83 186
eveli@endla.ee
www.endla.ee