Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

VII Jõhvi Balletifestival

30.04.2014 14:47

Jõhvi Balletifestival 2014
8.–11. maini 2014 toimub Ida-Virumaa südames seitsmes rahvusvaheline Jõhvi Balletifestival, mis toob kokku tipptasemel esinejad ja balletisõbrad. 2014. aasta festivali peaesineja on Tarass Ševtšenko nimeline Ukraina rahvuslik ooperi- ja balletiteater.

Rahvusvaheline Jõhvi Balletifestival sai alguse aastal 2006 ning on seni ainus balletifestival Eestis. Festival on omale nime teinud ka väljaspool Eestit. Tipptasemel esinejad ning hea korraldus on meelitanud külastajaid nii lähiriikidest kui ka kaugemalt. 2012. aasta peakülaline, Mihhailovski teatri kunstiline juht Nacho Duato, on andnud Jõhvi Balletifestivalile ülikõrge hinnangu, võrreldes seda tasemelt Londoni ja Pariisi samalaadsete suursündmustega. 

Tänavuse festivali külaline, Tarass Ševtšenko nimeline Ukraina rahvuslik ooperi- ja balletiteater, toob kaasa Aleksander Glazunovi balleti “RAIMONDA” ning ukraina helilooja Mihhail Skorulski balleti “METSALAUL”, mis loodud Lesja Ukrainka samanimelise draama ainetel. Traditsioonilise BALLETIGALA esimeses osas tuuakse aga publiku ette Bizet’–Štšedrini “CARMEN-SÜIT”.

Balletifestivali muudab ainulaadseks traditsioon, et igal aastal on kaasatud balletti harrastavad lapsed üle Eesti – kokku 300 noort tantsijat Pärnust, Tartust ja Tallinnast. Legendaarse eesti baleriini Tiiu Randviiru sõnul on just Jõhvi Balletifestivali lastepäev soodustanud selle valdkonna kunstilise taseme suurenemist ja andnud tuge kogu valdkonna arengule. Tänavuse LASTEGALA kunstiline juht on Dmitri Hartšenko
Jõhvi Balletifestivali eesmärk on tutvustada klassikalise tantsu põnevat maailma, arendada Eesti balletiharidust, luua uusi võimalusi koostööks ning hoida Ida-Virumaa kultuurielu rahvusvahelisel tasemel.