Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

VI rahvusvaheline A-Festival 12.–15. X Tartus

27.09.2017 10:26

12.-15. oktoobril toimub Tartu Üliõpilasteatri poolt korraldatud Rahvusvaheline A-Festival. Kuuendat korda toimuvale festivalile on kutsutud lavastused Saksamaalt, Venemaalt, Lätist, Belgiast ja Eestist.

Kuues rahvusvaheline A-festival
Tartus toimuval A-Festivalil saab näha nii füüsilist teatrit ("Põhjamaine paine", Tartu Üliõpilasteater ja "Muinasjutt", Peterburi liikumisteater D.O.M), absurdikomöödiat Eugene Ionesco sulest ("Kiilaspäine lauljatar", Polygoni Teatrikool), Shakespeare’i tragikoomilist rännakut raevuka tormi ajendil ("Torm", Linnutee stuudio-laboratoorium, Orjoli kultuuriinstituut), Jack Londoni kõrtsilugu ("Jack", Moskva autoriteater "Eskiisid ruumis") ning apokalüptilist vaatlust kirsiaia hävitamise hetkest (Tšehhovi "Kirsiaia" tõlgendused - Läti Jelgava üliõpilasteater ning Belgia Kuningliku Ülikooli üliõpilasteater). Festivali avalavastuseks on valitud Berliinist pärit trupi ProtokollB etendus "mets/masin/tapamaja-palve", kus näitlejad Fabian Neupert ja Richard Gonlag püüavad ellu jääda maailmas, mis on täis armastust ja sõda.

Varasemast teisiti on A-Festivalil kaks samast lavastusprotsessist lähtuvat etendust, mis oma nüanssides loovad terviklikkuse, küsides, mis juhtub pärast kirsiaia hävitamist. Tartu Üliõpilasteatri kunstiline juht ja lavastaja Kalev Kudu on alustanud protsessi "Kirsiaia" lõpuhetkest, mis toob lavale maailmalõpuhõngu. 2016-2017 aasta jooksul valmis Kudu käe all Anton Tšehhovi "Kirsiaed" nii Gruusias, Belgias kui ka Lätis. Festivalil etenduvad kaks versiooni, mida saab vaadata 13. ja 14. oktoobril.

Festivali lõpetab Moskva autoriteater "Eskiisid ruumis" Jack Londoni kirjutiste ainetel interaktiivne etendus "Jack". Selleks etenduseks muutub Tartu kohalik pizzarestoran Ruunipizza kõrtsiks – publik istub laudade taga, baarileti ääres, heinarullidel. Publik pole lihtsalt vaikse pealtvaataja rollis, vaid on selle loo tähtis osa. Nagu igas kõrtsis, saab ka siin tantsida, kakelda ja loomulikult – napsi võtta. 

Kõrvalprogrammis toimub enne festivali algust, 7.-11. oktoobril Belgia Kuningliku üliõpilasteatri lavastaja Alain Chevalieri meistriklass, mille põhifookus on Heiner Mülleri post-dramaatiline tekst "Herzstück". Koolituse keskel vahetavad grupid omavahel tõlgendusi, analüüsitakse vastastikku erinevaid tekstitõlgendusi ja mängitakse neid tõlgendusi üksteisele ette. Meistriklassi tulemust saab näha A-festivalil laupäeval, 14. oktoobril.

Piletid saadaval kohapealt ja buy.silverticket.ee/a-festival.

Lisainfo ja täielik kava: https://www.facebook.com/tytafestival/

Kontakt:

Minna-Triin Kohv / +372 556 341 27 / [email protected]
Tartu Üliõpilasteater / www.teater.ut.ee  

või

Kalev Kudu
A-festivali kunstiline juht
tegevprodutsent
+372 55 696 846