Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vestlusõhtu “Näomaskid ja grimm teatris” 8. veebruaril Tartu Ülikooli kunstimuuseumis

02.02.2022 16:50

Teisipäeval, 8. veebruaril 2022 kell 17:30 on näituse "Surma pale. Elu vägi surimaskides" üritustesarjas Tartu Ülikooli kunstimuuseumis külas pikaaegse kogemusega Ugala teatri grimeerija ja Kalju Komissarovi surimaski autor Ülle Konovalov. 

Vestlusel räägib Konovalov, kuidas valmivad näitlejate näojäljendid, miks neid võetakse ja kuidas neid teatrigrimmi loomisel kasutatakse. Grimeerija võtab Viljandist kaasa illustreerivaid pilte ja näitab, kuidas valmis elusuuruses Üllar Saaremäe pea lavastusele "Juudit". 

Vestlusringi juhatab sisse näituse "Surma pale" kuraatorite Ken Irdi ja Anu Rae ringkäik näitusel. 

Sissepääs on 6-eurose piletiga, mille saab soetada enne üritust muuseumi kassast. Lisateavet ürituse kohta leiab Tartu Ülikooli kunstimuuseumi kodulehelt ja Facebookist

Surimaske on läbi aegade võetud teaduslikel eesmärkidel, abivahendiks kunstnikele, aga kõige rohkem siiski lahkunu mälestuse jäädvustamiseks. Näituse üritustesarja teemade valik selgitab surimaskide loomise põhjuseid ning nende peegeldusi tänapäevas. 

Ülle Konovalov töötab alates 1977. aastast Ugalas grimeerijana. Aastatel 2000-2019 oli ta grimmiala juhataja ning ta on lavastustes kaasa teinud ka näitlejana. 2017. aastal võttis Ülle Konovalov healt kolleegilt Kalju Komissarovilt surimaski, mis on eksponeeritud näitusel "Surma pale. Elu vägi surimaskides".