Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Verdi 200. sünniaastapäevale pühendatud festival “Verdissimo”

23.09.2013 16:02

25.–29. septembrini tähistab Rahvusooper Estonia Giuseppe Verdi 200. sünniaastapäeva „Verdissimo!“ festivaliga, mille raames tuleb ettekandele suure itaalia helilooja loomingu paremik ja külalisesinejaid on oodata Gruusiast, Itaaliast, Valgevenest, Kosovost, Lätist, Leedust ning Soomest.

Avalöögina toimub 25. septembril „Vana Tallinn Gala“, kus solistid, koor ja orkester ning Eesti Rahvusballett esitavad katkendeid Verdi ooperitest. Dirigeerib Vello Pähn, solistid on Aile Asszonyi, Stella Grigorian Gruusiast, Cataldo Caputo Itaaliast, Ilja Siltšukov Valgevenest, Jassi Zahharov ja Pavlo Balakin. Õhtut juhib Mart Mikk.

Ooperis „Rigoletto“ 26. septembril on solistideks Jassi Zahharov, Rame Lahaj Kosovost, Stella Grigorian ja debüüdi Gildana teeb Kadri Kipper. Dirigeerib Jüri Alperten.

Ooperi „Nabucco“ kontsertettekandel 27. septembril esinevad Läti Rahvusooperi solistid - Samsons Izjumovs, Julianna Bavarska, Kristīne Zadovska, Viesturs Jansons, Rihards Mačanovskis jt - ning koor ja Rahvusooper Estonia orkester dirigent Aigars Meri juhatusel.

Ooperis „La traviata“ 28. septembril on solistideks Kristel Pärtna, Merūnas Vitulskis Leedust ja Ilja Siltšukov.

Festival lõpeb 29. septembril „Reekviemiga“ Tallinna Kaarli kirikus solistide Aile Asszonyi, Lilli Paasikivi (Soome), Cataldo Caputo, Pavlo Balakini rahvusooperi koori ja orkestri ning segakoori „Latvija“ esituses. Dirigeerib Vello Pähn.

„Verdissimo!“ ajaks avatakse rahvusooperis fotonäitus Verdi originaalklaviiride kaantest.

Lisaks võib 27. septembril Estonia Talveaias tasuta osaleda seminaril „Verdi vähemtuntud ooperid“, kus ooperilavadel harvem kõlanud teostest räägivad Arne Mikk ja Itaalia suursaadik hr Marco Clemente, kes on ka festivali toetaja. Itaalia Suursaatkonna, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning rahvusooperi koostöös saab teoks ligi 500 Eesti noore külastus „Rigoletto“ peaproovi ja esseekonkurss. Toimub ka uue CD esitlus jpm.


Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
ylla.veerg@opera.ee
tel. +372 683 1242
fax +372 683 1299
GSM +372 501 2508
www.opera.ee
Estonia pst. 4, 10148 Tallinn, Estonia

Maja täis muusikat!