Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vene teatrit asub juhtima Filipp Loss, tegevjuhiks saab Margus Allikmaa

14.02.2018 12:41

Kuna Vene teatri juhi konkurss luhtus, valis nõukogu teatri ajutiseks juhiks Filipp Lossi ning tegevjuhiks Margus Allikmaa.

"Kuna Vene teatri juhi kohale kuulutatud konkurss ei andnud tulemusi, siis otsustasime, et paneme aastaks sihtasutuse juhatuse liikme ülesanded Filipp Lossile ja teatri tegevjuhiks saab Margus Allikmaa," ütles ERR-i uudisteportaalile teatri nõukogu esimees Jaak Allik.

Alliku sõnul kandideeris Vene teatri juhiks küll kuus inimest, aga kahjuks ei olnud nende seas ühtegi neist, kes oleks sobinud. Loss ja Allikmaa nende kuue hulgas polnud.

Mõlemad on esialgu ametis aastaks, seejärel otsustab nõukogu, kas kuulutada välja uus konkurss või jätkata samamoodi. "Me peame nende asjade juurde tulema, mille tõttu me valisime Filipp Lossi kunstiliseks juhiks. Me teame juba, et lähema pooleteise aasta jooksul on repertuaar kindel, on lavastajatega lepingud. Kogu pooleteise aasta repertuaariplaan on selline, mis paneb mind uskuma, et külastatavus, mis on olnud viimastel aastatel 45 000 juures, peaks jõudma 55 000-ni ja siis võib teater hingata vabamalt ka finantsilises mõttes," kommenteeris Allik "Aktuaalsele kaamerale". Allik loodab, et teater hakkab ka rohkem Ida-Virumaal käima.

Loss on töötanud Vene teatri kunstilise juhina 6. septembrist 2017 ning Allikmaa varasemast juhtinud kaheksa aastat Draamateatrit ja kümme aastat Eesti Rahvusringhäälingut.

Kuigi Margus Allikmaa kandideeris viimastel kohalike omavalitsuste volikogude valimistel Viimsis Reformierakonna nimekirjas, siis erakonda ta alates 2005. aastast enam ei kuulu.

Allik ei välistanud, et aasta pärast võivad mehed ka ametis jätkata kui nende töö on olnud aasta jooksul edukas.

Vene Teatri juhatuse esimehena 2012. aastast töötanud Tõnu Lensment teatas eelmise aasta lõpul, et lahkub 20. veebruarist 2018 omal soovil ametist. Teatri nõukogu kuulutas seejärel välja uue juhi leidmiseks konkursi, mis aga tulemust ei andnud.

Toimetaja: Urmet Kook
Allikas: kultuur.err.ee