Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vene Teatris võetakse vaatluse alla dialoog ning vaheseinad

07.05.2008 17:02

7. mail kell 19 esietendub Vene Teatri väikeses saalis "Vaheseinad", mis on Brigitte Schwaigeri "Väikese kammerpala" integratsioon.

Sõnaraamat ütleb, et vahesein on:
1. Kergsein, mis eraldab toa, ruumi, mahuti osadeks;
2. ÜLEK - see, mis eraldab ühte teisest, tõke millegi või kellegi vahel. Sünonüümisõnastik seletab nii: barjäär, piire, tara, takistus, tõke.

Teatrietendus on alati dialoog. Dialoog loojate - näitlejate, lavastajate, kunstnike - ja vaatajate vahel, kelleta teater ei eksisteeri. Dialoog selle üle, mis meid erutab siin ja praegu.

"Vaheseinad" on ere näide nende põhimõtete järgimisest. Veel enam, laval on kõigest kaks näitlejannat - kahekõne puhtal kujul. Ka põhiteema, mis lavastuses üles tõstetakse, on dialoog. Dialoog inimeste vahel, kes on sattunud sootsiumi eri poolustele (koristaja ja suurilmadaam), eri põlvkonnast inimeste vahel (vanema ja noorema), eri rahvuste vahel, kes  eksisteerivad koos ühes ruumis ja väga rasketes oludes. Just seepärast on näidendi žanriks märgitud "integratsioon".

Arvame, et selline dialoog on tarvilik ja võimalik. Tahame koos teiega kindlaks teha, mis seda dialoogi siiski segab. Tahame aru saada, miks inimesed tihtilugu ei näe ega kuule üksteist. Võib-olla sellepärast, et nad ei suuda iseendast aru saada ja kõrval ei ole kedagi, kes oleks võimeline ära kuulama ja mõistma? Võib-olla sellepärast, et meis on liiga palju valet ja agressiivsust? Võib-olla sellepärast, et me lihtsalt kardame? Üritame koos leida väljapääsu vaheseinte labürindist.

Lavastaja ja muusikaline kujundaja: Aleksandr Potužnõi
Lava- ja valguskunstnik: Aleksandr Žedeljev
Osades: Ljubov Agapova, Alina Karmazina (Vanemuine).

Julia Deush
Vene Teater