Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vene Teatris esietendub lüüriline muusikaline komöödia

16.11.2007 15:07

Reedel, 16. novembril kell 19 esietendub Vene Teatri suures saalis Julius Kimi komöödia "Amorid lumes". Poeet, bard ning dramaturg Julius Kimi näidend on kirjutatud D. Fonvizini näidendi "Brigadir" järgi. Ta on tunnetanud klassikalise komöödia ajakohasust ning täiendanud seda kupleede, laulude ja aariatega. Muusika on viimastele kirjutanud helilooja Grigori Auerbakh.

Ei ole midagi veetlevamat vene vodevillist, see tähendab lõbusast komöödiast laulude ja tantsudega. Moskvast pärit lavastaja Jekaterina Granitova on määranud lavastuse žanriks "lüüriline muusikaline komöödia". Lavastuses on palju muusikat, palju laulu, palju armastust. Armastavad kõik tegelased: kangelased moodustavad armastuse nn seitsenurga. Lüüriline, hingeline noot on väga tähtis nii lavastaja Jekaterina Granitova, helilooja Grigori Auerbakhi kui ka lavastuse ballettmeistri Marina Suvorova jaoks.  

Lavastuse kunstnik on Rosita Raud. Osades astuvad üles  J. Žukova, J. Jablonskaja, N. Dõmtšenko, L. Golovataja, S. Dorošenko, J. Jakovleva, O. Privis, J. Išimtseva, J. Žilin, O. Rogatšjov, I. Nartov, A. Kutšmezov ja teised.

Laval mängib orkester "Salongitrio" ja näitlejad laulavad elavas esituses. Nii veider kui see ka pole, ei ole ei Fonvizini näidend, tema naljad ega tegelaskujud vananenud - kahesaja aasta jooksul ei ole inimesed muutunud ega oluliselt targemaks saanud. Kuid lavastuse loojad soovivad, et vaatajad ei naeraks situatsioonikomöödia tegelaste üle, vaid ka kurvastaksid, oleksid puudutatud, mõtleksid järele.

Jekaterina Granitova on lavastaja, kes on tuntuks saanud nii teatri- kui filmimaailmas. Eriti tuntuks tegid teda seriaalid "Armastuse adjutandid" ning "Tatjana päev". On lavastanud nii V. Majakovski nim. Teatris (A. Arbuzovi "Kuus armastatut", L. Ulitskaja "Tüdrukud"), G. Hazanovi poolt juhitavas Moskva Estraaditeatris kui ka paljudes teistes teatrites. 

Grigori Auerbakh on teatri- ning filmikunstiga tihedalt seotud helilooja. Ta on kirjutanud muusika enam kui viiekümnele lavastusele ning paljudele filmidele. Grigori Auerbakh on lõpetanud Gneissinite nim. Riikliku Muusikakooli, juhatanud kaua aega tuntud kantrimuusika ansamblit "Kukuruza". Ta on töötanud Avignon'i ning Strabourg’i teatrites. Praegu töötab ta Jelena Kamburova poolt juhitavas Teatris. Venemaa Heliloojate Liidu liige.

Marina Suvorova
on Moskva ja Venemaa muusika- ning draamateatrites (Väikeses Teatris, N. Gogoli nim. Teatris, Moskva Estraaditeatris jm.) üle kuuekümnele lavastusele liikumise seadnud koreograaf. Koreograafina on ta osalenud S. Družinina, J. Ginzburgi ning A. Surikova filmide ("Edasi, gardemariinid!", "Lihtsameelne", "Päike kandekotis") tegemisel. Praegu töötab ta oma tantsukooli kunstilise juhina.

Lisainfo tel. 611 4961, 611 4963.