Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vene Teatri uus kunstiline juht tutvustas järgmise aasta plaane

14.12.2005 16:29

Peale Viljandi Ugalas lavastatud "Anna Karenina" esietendust kiirustas Vene Teatri uus kunstiline juht Mihhail Tsumatsenko Tallinna kohtuma oma trupiga, et avaldada järgmise aasta plaanid, mis on väga pingelised ning panevad kogu teatri kollektiivi peale vaevarikast remondiperioodi tõsiselt proovile.

Esialgsete plaanide järgi tuleb Eesti kutselise teatri juubeliaastasse kümme esietendust, tavapärasest suurem osakaal on Eesti lavastajatel ja eesti klassikal. Läbirääkimisi peetakse nii eesti lavastajate -  Ingo Normeti, Kalju Komissarovi, Merle Karusoo ja Toomas Lõhmustega kui ka Moskva lavastajate Mihhail Ali Husseini, Timofei Sopoljevi ja Valeri Karavajeviga. Ühe lavastuse toob välja Eduard Toman ja ühe Mihhail Tsumatsenko ise.

Lisaks eelnevale, on teatril plaanis osaleda kahes ühisprojektis - koostöös Nukuteatriga tuuakse suvelavastusena välja Shakespeare'i "Romeo ja Julia" ning koostöös Läti ja Leedu Vene Teatritega sünnib ainulaadne lavastus F. Dostojevski jutustuste ainetel "Russkii smeh", mille lavastajaks on Roman Kozak Moskvast.

Mai lõpul on oodata trupi täienemist - siis antakse noortele näitlejatele pidulikult diplomid Moskva MHAT kooli juhtkonna ja Moskva Linnavalitsuse esindajate osalemisel.

Teatri kunstiline juht Tsumatsenko, nõukogu ja juhatus on tõsiselt mures ehituse jõudluse pärast. Ehitajad lubavad maja valimis saada hiljemalt teatripäevaks, enne seda aga võivad väidetavalt juba toimuda avalavastuse proovid alates 20ndast märtsist.

Aprillikuus - vahetult peale seda, kui teater avab oma uksed, on Eesti kutselise teatri juubeliaasta fookuses just muukeelne teater.

Marek Demjanov
SA Vene Teater
5058876