Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vene Teatri pöördumine kõigi eestimaalaste poole

03.03.2022 16:07

Head sõbrad ja kolleegid!
Kallid eestimaalased!

Eesti Vene Teatri töötajad jälgivad Ukraina sündmusi valu ja kaastundega. Oleme solidaarsed kultuuritegelastega enamikus maailma riikides ja meie kolleegidega Eestis, kes nõuavad sõja lõpetamist. 

Me toetame vene kunsti-, kultuuri-, teaduse-, kirjanduse-, ajakirjanduse-, televisiooni- ja raadioringhäälingu tegelaste seisukohti, samuti miljoneid inimesi Venemaal, kes on kirjutanud alla sõjavastastele üleskutsetele. Meie eriline toetus ja kaastunne on suunatud kultuuritegelastele Ukrainas, kus meie teater on mitmeid kordi esinenud ja kus paljudel meist on pereliikmeid ja lähedasi, kursusekaaslasi ja sõpru. 

Me peame lubamatuks igasugust tegevust, mis õhutab rahvustevahelist vaenu ja vihkamist. Me näeme juba praegu selle vaenulikkuse traagilisi tagajärgi Kiievis, Harkovis, Hersonis, Sumõs ja väga paljudes kohtades mujal Ukrainas. Me peame tegema kõik, mis meie võimuses, et lõpetada see verine konflikt.

Vene Teater on liitunud Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi kampaaniaga, mille eesmärk on koguda humanitaarabi Ukrainas kannatanutele. Teatri töötajad koguvad hügieenitarbeid ja voodipesukomplekte. Need saadetakse Ukrainasse Eesti Punase Risti kaudu. Kogume ka rahalisi annetusi. Lisaks kavandab Vene Teater mitmeid heategevusaktsioone, sealhulgas üritusi sõjapõgenike lastele.

On sügavalt sümboolse tähendusega, et tänavune Eesti teatri auhindade gala, mis leiab aset 27. märtsil 2022, rahvusvahelisel teatripäeval, sattus olema Vene Teatri võõrustada. Kõigi Eestis elavate rahvaste üksmeel on neil päevil ülima tähtsusega. Teatriinimesed, olenemata sellest, millises keeles nad töötavad, saavad oma ühtsust näidata kogunedes Vene Teatrisse. See on märk meie solidaarsusest võitluses rahu ja vabaduse eest ning vihkamise ja agressiooni vastu.

Svetlana Jantšek
Direktor

Filipp Loss
Kunstiline juht