Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vene Teatri näitleja Aleksandr Ivaškevitš tähistab 60. juubelisünnipäeva

24.04.2020 11:50

27. aprillil 2020 saab Vene Teatri esinäitleja Aleksandr Ivaškevitš 60-aastaseks. 
 
Aleksand Ivaškevitš on Vene Teatris töötanud juba üle 35 aasta rõõmustades vaatajaid oma eriilmelise ja võimsa andelaenguga. Näitleja juubeli tähistamiseks toob teater välja suurejoonelise muusikalavastuse "Minu veetlev leedi", mille lavastab Venemaa tuntud koreograaf ja lavastaja Alla Sigalova. Peosades mängivad Elina Nechayeva ja juubilar ise.

Aleksandr Ivaškevitš on Vene Teatri juhtiv näitleja, professionaalne tantsija, koreograaf, laulja ja fotokunstnik.  Ta lõpetas 1982. aastal Harkivi Kunstide Instituudi näitleja erialal.  Eesti Vene Teatris töötab alatest 1985. aastast. On õppinud stepptantsu Broadway tantsukeskuses Woodpecker ja osalenud paljudes rahvusvahelistes tantsuprojektides USAs, Soomes, Saksamaal, Venemaal, Bulgaarias ja Eestis.
 
Pärast stepptantsu õpinguid Ameerikas asutas ta Eestis stepptantsukooli Duff Tap Studio, kus õpetab stepptantsu erinevatele vanuseastmetele. Ta on läbi viinud tantsu töötubasid ja kursusi Ameerikas, Austrias, Rootsis, Soomes, Inglismaal ja Venemaal. On olnud Tallinna rahvusvahelise stepptantsu-festivali peakorraldaja ja produtsent ning töötanud koreograafina mitmete muusikalide juures - "Chicago", "Crazy for you", "No, no, Nanette!".
 
Ivaškevitš on näitlejana tuntust kogunud ka kinolinal.  Ta on mänginud suuri ja säravaid rolle filmides. Näiteks nimiosa Jaroslav Tark filmis "Jaroslav. Tuhat aastat tagasi" (rež. Dmitri Korobkin). Ta on ka paljude teatri, filmi- ja tantsupreemiate laureaat ning Valgetähe ordeni kavaler.
 
Meenutame ka, et Vene Teatri galeriis on kuni hooaja lõpuni avatud Aleksandr Ivaškevitši fotonäitus "Tänane pilk minevikust". Näitusel on väljas psühholoogilise portree vintage stiilis loodud sugestiivsed autorifotod.


Täiendav informatsioon:
Dan Rotar
kommunikatsioonispetsialist
+372 58503293
+372 6114982