Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vene Teatri lõppev hooaeg on eelnevatest oluliselt edukam

12.06.2018 19:39

Vene Teatri käesoleva hooaja piletimüügi tulu on 537 422 eurot, mis on 15% rohkem kui eelmisel kevadel. Kuigi hooaeg ei ole veel lõppenud ja teater jätkab Sagadi mõisas Ivan Turgenevi “Kuu aega maal“ edukat mängimist, võib teha esimesi kokkuvõtteid möödunud hooaja finantstulemustest.

2018. aasta 11. juuni seisuga on hooaja jooksul teenitud piletitulu 537 422 eurot. See on viimase kuue hooaja parim näitaja. Võrreldes eelmise, samuti suhteliselt eduka hooaja 2016/2017 piletimüügiga (467 490 eurot) kasvasid teatri tulud käesoleval aastal 15%.

Vene Teatri tegevdirektori Margus Allikmaa sõnul on varasemast suurem piletitulu väga oluline näitaja kahel põhjusel: “Ühelt poolt tõestab see, et vaatajate poolel on valmisolek senisest enam teatrit külastada, kui teatril on omalt poolt uut ja huvitavat pakkuda, nagu sellel suvel etendunud suvelavastus "Kuu aega maal" ning teisalt on suurem piletitulu vajalik kõrgetasemeliste uuslavastuste väljatoomiseks.“

Oma esimese hooaja kohta lisab Vene teatri kunstiline juht Filipp Loss: “Vaatajate huvi ja usalduse kasv Vene Teatri vastu kajastub edukates finantsnäitajates. Kokkuvõttes on see pikaajaline investeering. Meie teatril tekivad uued võimalused kutsuda siia edukaid ja andekaid külalislavastajaid. Uuel hooajal on nende seas Viktor Rõžakov, Semjon Zlotnikov, Juri Muravitski, Denis Azarov, Üllar Saaremäe ja Nikita Betehtin“. Samuti täiendavad teatri eeloleva hooaja repertuaari Filipp Lossi ja Artjom Garejevi uuslavastused.


Mari Torga
SA Vene Teater
müügidirektor
+372 5257137