Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vene Teatri juht Marek Demjanov lahkub ametist

10.05.2007 17:28

Vene Teatri juht Marek Demjanov lahkub ametist juuni lõpus ja siirdub arendama OÜ Firsiken SPI-d. Sihtasutuse Vene Teater nõukogu on otsustanud pühenduda uue teatrijuhi otsingule maikuu keskel.

"Tunnen, et olen Vene Teatris oma nn missiooni täitnud, olen kuus aastat pühendanud teatri arendamisele. Keskendusin kollektiivile paremate tingimuste loomisele ja teatrihoone kaasajastamisele. Nüüd on see tehtud, lavastuste kunstiline tase on tõusnud, teatrihoone on uuenenud ja trupp noorenenud. Vene Teater Eestis võib õitseda. Lahkun ennetähtaegselt, et uus juht saaks enne uue hooaja algust rahulikult teatritegemisse sisse elada. Juhatuse liikme leping oleks minuga lõppenud oktoobrikuus. Nüüd soovin enam tähelepanu suunata oma ettevõtte - House restoranide laienemisele. Teatrimaailma loodan peagi tulla ettepanekutega võimalikest uuslavastustest, enne aga loodan, et on aega mõtteid ja materjali koguda. Tänan kõiki, kellega on koos töötatud. Usun, et ka kõigil Vene Teatri partneritel on olnud meiega huvitav koostöö," ütleb Marek Demjanov oma avalduses.

Vene Teatri kunstilise juhi Mihhail Tšumatšenko sõnul on muutused teatri juhtkonnas igati mõistetavad.

"Vene Teatrit ja selle tegutsemise aluseid Eestis on toodud eeskujuks kõikidele Venemaa piiri taga tegutsevatele venekeelsetele teatritele. Oleme seadnud endale eesmärgiks rikastada Eesti teatrikultuuri ning olla avatud kogu Eesti elanikkonnale. Järgmisel aastal saab teater 60-aastaseks. Meil ei ole enam vaja tõestada oma olulisust Eesti kultuuri ja teatrimaastikul, oleme elu- ja jätkusuutlikud. Mina vaatan tulevikku optimismi ja loomingulise hasardiga. Austan Mareki otsust ning soovin talle edu edaspidises ettevõtmistes. Uues juhis loodan leida oskuslikku ja head partnerit, kellega häid ideid koos realiseerida."

Vene Teatri pressiesindaja Julia Deush

Lisainfo:
Liidia Kaljundi
Vene Teatri turundusjuht
53418435
6114960