Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vene Teatri galeriis avatakse Vladimir Anshoni näitus

15.08.2023 11:27

Vene Teatri galeriis avatakse 25. augustist näitus "Kaotatud tähenduste ruum. Vladimir Anshon 60".

Tuntud Eesti kunstniku, Eesti Vabariigi kultuuripreemia ja UNESCO preemia laureaadi Vladimir Anshoni näitusel on väljas visandid, tuntud lavastuste maketid ja fotod, teatriinstallatsioonide fotod ja videod. Tema töid on esitatud näitustel ja festivalidel üle kogu maailma, New Yorgist, Cardiffist ja Budapestist New Delhi, Dhaka ja Taipeini.

Paikade hulka, kus kunstnik-stsenograafi tööd on lavale jõudnud, kuuluvad teiste seas Tallinna Linnateater, Teater Vanemuine, Vene Teater, Eesti Draamateater, Theatrum, Chekhov Studio Melikhovo Theater (Moskva), Tovstonogovi nimeline draamateater Peterburis. Ta on töötanud koos paljude legendaarsete lavastajatega: Adolf Šapiro, Elmo Nüganen, Lembit Peterson, Mare Tomingas, Lembit Ulfsak, Boris Milgram, Vladimir Baicher, Mladen Kiselov. Enamik neist teostest on jõudnud viimaste aastakümnete Eesti teatri parimate lavastuste sekka.

Osa näituse ekspositsioonist on pühendatud lavastaja Mladen Kiselovi mälestusele, kes oleks tänavu juunis saanud 80-aastaseks ning kelle viimased loominguaastad olid tihedalt seotud Eesti teatrieluga. Tema lavastused Vanemuises, Tallinna Linnateatris ja Eesti Draamateatris kujunesid tõelisteks sündmusteks nii teatriprofessionaalide kui ka Eesti teatripubliku jaoks. Kiselovi viimaseks tööks jäi lavastus "Nelipühad" Eesti Draamateatris. Näitusel saab näha selle lavastuse eskiise.

Näitus on pühendatud kunstnik Vladimir Anshoni 60. juubeli auks.

Pildil Vladimir Anshon. Foto: Irina Barsegjan