Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vene Teater võttis kokku oma 75. hooaja

13.06.2023 15:49

Pildil on Vene Teatri hoone, mis asub Tallinnas Vabaduse väljaku ääres. Hoone on tumehalli värvi ja punastest kividest laotud katusega. Tänava ääres on kaks suurt metallist ja klaasist ustega sissepääsu.

"Tänavu 75. tegutsemisaastat tähistanud Vene Teater lõpetab oma juubelihooaja heade tulemustega ja suurte plaanidega järgmiseks teatrihooajaks," kirjutab Vene Teater 13. juunil 2023 avaldatud teates.

Juubelihooaeg oli teatri jaoks mitmes mõttes märgiline. "2022. aastal ületas meie kasv teiste Eesti teatrite oma. Piletiarvu, tulude, mängitud etenduste ja külalisetenduste arvult suutsime ületada plaanid, mis ministeeriumil teatri eelarves kirjas olid, ehkki meile seatud eesmärgid olid isegi suuremad kui varasematel aastatel," on kommenteerinud teatrijuht Svetlana Jantšek. Kaks kolmandikku eelarves seatud eesmärkidest, mis puudutavad nii vaatajate hulka kui ka läbimüüki, olid teatril juba juuniks täidetud.

Lisaks etendus- ja lõimumistegevusele avas Vene Teater lõppeval hooajal eksperimentaallava RING, kus said teatrid, kel pole oma ruume, võimaluse teha proove ning anda etendusi. Samuti viis Vene Teater RING laval ellu oma projektid "Avatud kool" ja "Lugemine koos teismelistega", mis tõmbasid ligi uut noort publikut.

Järgmise hooaja avab Euroopas kuulsust kogunud Timofey Kulyabini lavastus Bertolt Brechti näidendi "Kolmanda impeeriumi hirm ja viletsus" ainetel. Uuslavastuste hulka kuuluvad ka näiteks Beaumarchais' "Figaro" ja Rumeenia kirjaniku Michal Sebastiani lüüriline armastuslugu "Nimetu täht", samuti uusaastalavastuste tsükkel. Kokku toob teater järgmisel hooajal välja 12 uuslavastust. Eksperimentaallaval RING jätkuvad hariduslikud ja eksperimentaalsed projektid ning esimest korda toimub kaasaegsete tehnoloogiate ja liitreaalsuse festival "Composter".

Pildil Vene Teater. Foto: Diego Delso