Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vene Teater tähistab sel nädalal 70. juubelisünnipäeva

12.12.2018 10:20

Juubelinädala sündmuste seas on Vene Teatri raamatu presentatsioon, mitme näituse avamine teatri fuajees, samuti Vene Teatri koogi valimine.  Sünnipäevapidustused kulmineeruvad laupäeval 15. detsembril suurejoonelise juubelikontserdiga, kus lavale astuvad külalised lähemalt ja kaugemalt ning loomulikult Vene Teatri näitlejad.

Kolmapäeval 12.detsembril kell 12.30 kutsub  Vene Teater degusteerima erinevaid kooke. Kohal on  kümme kondiitrit, kellest igaühel kaasas teatri temaatikast inspireeritud kook. Nende seast valitakse välja üks, mis saab nimeks Vene Teatri kook.  

Juubelinädala jooksul mängib Vene Teater kolm korda  uhiuut jõulumuinasjuttu "Külmunud laulud" (S.Pisahhovi muinasjuttude ainetel). Imeilus ja südamlik muinasjutt "Külmunud laulud" on juba võitnud nii laste kui ka nende vanemate siira tunnustuse. Kõikidel etendustel on sünkroontõlge eesti keelde. Etendused toimuvad 13. ja 14. detsembril kell 12.00  ning 16. detsembril kell 11.00. 

Juubelipäeval 15. detsembril kell 16.00 avatakse teatri fuajees uus fotogalerii, mis valmis tänu fotograaf Andrei Birjukovile. Uued fotod teatri näitlejatest loovad fuajees värske ja kaasaegsele teatrile sobiva meelolu.    

Vene Teatri kaminasaalis avatakse 15. detsembril näitleja Daniil Zandbergi fotonäitus. Daniilil on valminud isikupärase ja mõjuva käekirjaga portreefotode näitus loomeinimestest, kes erinevatel aegadel on seotud olnud Vene Teatriga.

15. detsembril kell 16.30 teatri juubeliraamatu esitlus. Ella Agranovskaja uus raamat  "Maja V väljaku ääres" on teatrilooline ülevaade sündmustest, mis Vene Teatri seinte vahel aset leidnud.  Emotsioonid, rõõmud, elevust tekitavad meenutused, vahel ka solvumised- need kõik koos võetuna jutustavad 70 aastase teatri loo.

15. detsembri õhtul kell 18.00 algab Vene Teatri suures saalis juubelikontsert. Teatri näitlejad ja lavastajad Tatjana Kosmõnina ning Artjom Garejev on ette valmistanud elamusterohke teatriloolise rännaku läbi seitsme aastakümne. Lavale astuvad näitlejad Vene Teatrist, teistest Eesti teatritest  ning Venemaalt.