Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vene Teater lõpetab 71. hooaja suvelavastusega Sagadi mõisas

12.06.2019 10:37

Vene Teatri 71. hooaeg hakkab peagi lõppema. Samal ajal käivad ettevalmistused uueks hooajaks, mis seekord avatakse tavapärasest varem.

Käesolev hooaeg lõpeb suveprojektiga Sagadi mõisas. Vene Teatri näitlejad mängivad seal  Ivan Turgenevi klassikalavastust "Kuu aega maal", mis viib vaatajad romantilisse mõisaajastusse, milles elasid Turgenevi kangelased. Viimane etendus antakse Sagadis 16. juunil ning seejärel algab näitlejatel puhkus. Teatri kassa jääb aga avatuks kuni 21. juunini, et kõik soovijad saaksid soodsate hindadega soetada endale uue hooaja etendustele pileteid. 

"Meil on igaks hooajaks kinnitatud publiku arvu plaan ning tulude ja kulude plaan. Lõppeval hooajal mängisime me rohkem etendusi kui eelnevatel ning see võimaldas meil täita ka varasemast suurema vaatajate arvu plaani. Selles mõttes oli hooaeg edukas. Kuna me tegime aga väga palju erinevaid soodustusi teatripiletite ostjatele, siis piletitulu plaani meil täita ei õnnestunud. Siiski vahe müügiplaani ja reaalse müügi vahel ei olnud väga suur. Hea on see, et me teenisime rohkem tulu kui kaks aastat tagasi. See tähendab, et on toimunud edasiminek," räägib Vene Teatri direktor Margus Allikmaa.

Samas lisab Allikmaa, et teatri kulude plaani osas oli hooaeg keeruline. Sel aastal vajasid paljud asjad remonti - pöördlava, tuletõkkekardin, signalisatsioonisüsteem, lift. Väga palju oli ootamatuid kulutusi. "Meie teatritrupis on palju näitlejaid, kuid samal ajal on meil üsna vähe noori näitlejaid. Trupi struktuur ei vasta repertuaari võetud uuslavastustele. Seetõttu pidime kutsuma noori näitlejaid väljastpoolt maja külalistena mängima. Mis tähendab, et meil oli ka selles valdkonnas rohkem kulutusi kui planeeritud. Selles mõttes ei saa öelda, et hooaeg oli ülimalt edukas. See omakorda tähendab, et kalendriaasta teises pooles peame me väga tähelepanelikult jälgima oma kulutusi ning töötama veel efektiivsemalt, et balanss taastada," võtab Allikmaa hooaja kokku.

Teatri 72. hooaeg avatakse juba kaheksandal augustil aegumatu klassikalavastusega  "Kuritöö ja karistus". Sügisel esietenduvad ka mitmed uuslavastused. Esimesena jõuab lavale Tšehhovi "Kolme õe" järg "Prozorovite maja. Nelikümmend aastat hiljem", seejärel Puškini "Ruslan ja Ludmilla", mille žanriteks on seekord valitud triller ja fantaasia ning uuslavastusi on sügishooajal teisigi.


Lisainfo: 
Dan Rotar
kommunikatsioonispetsialist
+372 58503293
+372 6114982