Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vene Teater ja NUKU teater otsivad ideid lastelavastuseks

09.01.2014 12:44

13.–19. jaanuarini 2014 saab teoks teine teatrilaboratoorium, mis seekord keskendub lastele loodud teatrile.

18. ja 19. jaanuaril on publikul võimalus vaadata kolme lavastuseskiisi, mille toovad lavale vene lavastaja Polina Stružkova, saksa lavastaja Christian Weise ning lavastajatandem Kaja Kann ja Helen Reitsnik. Koos Vene Teatri ja NUKU teatri näitlejatega töötavad lavastajad nädal aega erinevate lastelugudega – eskiisid valmivad Anna Marshalli lastenovelli „Vanaema ja 99 liblikat“, Daniil Harmsi näidendi „Tsirkus Šardam“ ning rootsi muinasjuttude põhjal.
Kõik esitlused toimuvad Vene Teatris:
18.01.2014 13.00 Rootsi muinasjutud, lavastaja Polina Stružkova
18.01.2014 17.00 Daniil Harms “Tsirkus Šardam”, lavastaja Christian Weise
19.01.2014 13.00 Anna Marshall “Vanaema ja 99 liblikat“, lavastajad Kaja Kann ja Helen Reitsnik

Esitlused on tasuta, eelregistreerimisega Vene Teatri kassas, telefon: 611 4911.
Sissepääs nimekirja alusel.
Detailsem info Vene Teatri kodulehelt http://veneteater.ee/?event=teine-kaasaegse-dramaturgia-laboratoorium-uus-muinasjutt&lang=et  või birgit.krullo(at)veneteater.ee, 5648 9816.


Teater ei ole muuseum, ta toitub katsetustest. Ta elab mõtteärksusest ja ehkki küpseid vilju kannavad pikaajalised plaanid, hakkab teatriinimestel vahel sügelema vajadus teha midagi kohe, siin ja praegu. Leiutada, otsida. Kohtuda tundmatute partneritega ja otsida praeguses hetkes elamise tunnet.
Laboratoorsed eskiisid on nagu maitseproovid. See töömeetod annab võimaluse kohe näha sündiva lavastuse keskset ideed, peamist metafoori, ja otsustada, kas see loominguline žest on huvitav. Nii võib mõne rea järgi ära tunda sündiva poeedi, muusikalise fraasi järgi helilooja, visandi järgi kunstniku. Muidugi, võib ka eksida. Kuid need on kõigest eskiisi, mitte terviklavastuse vead. Seetõttu ongi laboratooriumid sedavõrd ligitõmbavad ja avavad niivõrd palju uusi loomingulisi võimalusi.

Esimene laboratoorium toimus oktoobris 2013 koos Tartu Uue Teatri, Von Krahli Teatri ja Teatriga NO99. Siis etendunud neljast eskiisidest on lavale jõudnud Tartu Uue Teatri ja Vene Teatri koostöös Ivan Võrõpajevi “Illusioonid”, septembris esietendub Von Krahlis Mihhail Durnenkovi "(Kõige) lihtsam meetod suitsetamisest loobumiseks" Ivan Strelkini lavastuses.

Kohtumiseni
Birgit Krullo
projektijuht
Vene Teater
birgit.krullo@veneteater.ee
5648 9816