Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vene Teater avab 72. hooaja

06.08.2019 14:12

Vene Teatri uus hooaeg algab sel aastal tavapärasest varem ning teatrimajas näeb esimest etendust  juba 8. augustil. Sügishooaja avaetendusena mängitakse publiku poolt väga hästi vastu võetud  klassikalavastust "Kuritöö ja karistus". Teatri repertuaar aga uueneb jõudsalt ning lähiajal on oodata nelja esietendust: "Prozorovite maja. Nelikümmend aastat hiljem" A. Tšehhovi Kolme õe ainetel, "Ruslan ja Ludmilla" A. Puškini poeemi põhjal, südamlik melodraama "Vanamoodne komöödia" ja muusikaline noortelavastus "Goodbye, Berlin!". 

Esimese uuslavastuse "Prozorovite maja. Nelikümmend aastat hiljem" idee autoriks on Vene Teatri kunstiline juht Filipp Loss, kes kirjutas selle näidendi koostöös Jaroslava Pulinovitši ja Polina Borodinaga. Tšehhovi klassikanäidendi peategelaste - õdede Prozorovite maja on neljakümne aastaga vananenud nii nagu ka selle elanikud. Nataša ja Andrei lapsed jäid aastakümneid tagasi orvuks ning neid kasvatasid kolm õde. Esimese vaatuse tegevus toimub 1941. aasta mais Andrei Prozorovi lapselapse, väikese Nataša nimepäeval.  Teise vaatuse  tegevus aga 1941. aasta jõulude ajal. Väikeses saalis lavale jõudva näidendi esietendus on 12. septembril.

Näidendi "Ruslan ja Ludmilla" lavastaja on Deniss Azarov, kes nii nagu ka Filipp Loss, on õppinud režissuuri Josef Raichelhausi juures ning töötab kõige erinevamates žanrites. "Seda lavastust ei pea võtma kui lasteetendust. Pigem vastupidi.  See on täiskasvanutele mõeldud trilleri elementidega fantaasialugu.  Meie näidendis on alles jäetud originaaltekst, kuna seda teost ei ole just väga palju lavastatud draamaetendusena" räägib Filipp Loss.  "Sealjuures on paljuski žanr, meeleolu ja lavastuse kunstiline vorm, milles näitlejad tegutsevad, mõjutatud sellest, et "Ruslani ja Ludmilla" kirjutas veel noor, ülemeelik, tormakas ja lõbus Aleksandr Puškin.  Meie draamalavastuse keskmes on kirglikud armulood.  Sinna juurde palju muusikat, laule ja plastikat". Esietendus 20. septembril.

"Vanamoeline komöödia" on südamlik melodraama inimestest, kel vanust juba veidi üle …  Sanatooriumi peaarsti ja iseteadliku naispatsiendi kohtumine lõpeb konfliktiga. Arst kutsub naise enda juurde, et teha talle märkus seoses sanatooriumi sise-eeskirjade rikkumisega.  Vestluse käigus saab aga doktor aru, et see patsient väga meeldib talle.  Kohtumisest kujuneb sissejuhatus üsna kahemõttelisele õhtusöögile, millest omakorda saab alguse liigutav suhtedraama. Lavastuses teeb külalisena kaasa armastatud näitleja Eduard Toman, kes pärast paljusid aastaid astub taas Vene Teatri publiku ette. Esietendus 25. oktoobril. 

Noortelavastus "Goodbye, Berlin!" põhineb saksa kirjaniku Wolfgang Herrndorfi  bestselleriks kujunenud noorteromaanil "Tschick". Akustilist live-kontserti meenutavas muusikalises lavastuses on kesksel kohal tuntud rock-hitid, mida näitlejad laval esitavad. Muusika taustal rullub lahti lugu kahest 14-aastasest noormehest, kes suvevaheajal otsustavad võõra auto "laenata" ja Berliinist võimalikult kaugele põgeneda. Road-movie stiilis suveseikluse käigus õpivad poisid mõistma iseennast, maailma, sõprust ning armastust. Teose toob lavale Moskva Kunstiteatri kool-stuudio MHAT-i ja Venemaa teatriakadeemia RATI-GITIS-e lõpetanud lavastaja Polina Zolotovitskaja. Esietendus 15. novembril.

Kõikidel Vene Teatri etendustel on sünkroontõlge eesti keelde!

Täiendav info:
Dan Rotar
kommunikatsioonispetsialist
+372 58503293
+372 6114982