Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vene Teater alustab uut hooaega

15.08.2023 13:11

Vene Teater on suvepuhkuse lõpetanud ja alustab uut hooaega esietendusega 25. augustil 2023.

Hooaja avab lavastus Bertolt Brechti näidendi "Kolmanda impeeriumi hirm ja viletsus" ainetel. Näidend jõuab Eesti teatrilavale esmakordselt. Lavastab Euroopas kuulsust kogunud Timofey Kulyabin, kes on töötanud lavastajana muuhulgas Saksamaal, Šveitsis ja Itaalias. Tema lavastused on korduvalt pälvinud mainekaid auhindu, sealhulgas Kuldse Maski preemia. Vene Teatri lavastus ühendab psühholoogilise teatri parimad traditsioonid ja kaasaegse esteetika. Lavastus on seisukohavõtt kaalukal teemal – kuidas säilitada inimlikkus rasketes ühiskondlikes oludes.

15. septembril esietendub aga klassikaline komöödia "Figaro" – karnevalilikult toretsev ja elurõõmust pakatav lavastus. Publikut ootavad ees tõelised hispaania kired, meisterlik näitlejaansambel, elegantsed kostüümid ja teravmeelsed dialoogid.
Lavastab Sergei Golomazov, kelle eelmise hooaja muusikalavastus "Tavaline ime" osutus publiku suureks lemmikuks. Peaosi täidavad Aleksandr Ivaškevitš ja Aleksandr Žilenko. Lavastusse on kaasatud ka Vene Teatri trupiga liitunud noored näitlejad.

Sügishooaja kolmas esietendus on romantiline melodraama "Nimetu täht" Rumeenia kirjaniku Mihhail Sebastiani näidendi ainetel, mis jõuab lavale 15. novembril. Lugu staarist, kes soovis oma teelt kõrvale astuda, kuid ei suutnud. Kaunis armastuslugu, mis lööb lõõmama väikelinnas, kus ootamatult ristuvad astronoomiaõpetaja ja seltskonnakaunitari teed. Peaosades astuvad üles Vene Teatri noored näitlejad Marika Otsa ja Mihhail Manevitš, lavastaja Gleb Volodin.

Pildil lavastaja Timofey Kulyabin. Foto: Onassis Foundation