Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vene lavastusmeeskond Vanemuises

18.04.2007 13:51

Vanemuise teatrit külastas lavastusmeeskond Moskvast, et sõlmida töölepingud uuslavastuse "Jooksvad kulud" lavaletoomiseks 2007. aasta sügisel Sadamateatris.

Näidendi toob Vanemuises lavale Aljona Anohhina, kes on lõpetanud Moskva Kunstiteatri stuudio vene ühe tuntuima nüüdisaegse lavastaja Kama Ginkase õpilasena. Ta on lavastanud Moskva Kunstiteatris ja selle stuudios ning Moskva teatris Doc, aga ka Eesti Vene Draamateatris.

Uuslavastuse kunstnik on Moskva Kunstiteatri stuudios kunstnik-lavastaja eriala omandanud Dmitri Razumov, kes lisaks Moskvale on teinud kujundusi ka Torunis ja Tallinnas.

Vene noorema põlvkonna ajakirjaniku ja teatrikriitiku Viktoria Nikiforova debüütnäidend "Jooksvad kulud", mis esietendus  Moskvas 2006. aastal, teeb ausa ja halastamatu sisselõike kaasaegse (suur)linnaelaniku sisekosmosesse.

Mis meile sealt vastu vaatab? Orjastavad pangalaenud, kappav inflatsioon, ebaausad tehingud, ülbed müügimehed, ärivaistuga surrogaatemad, labasteks sulideks mandunud kirikuisad. Esmapilgul pööraselt naljakateks, kiireteks sketšideks jaotuv näitemäng räägib nüüdisaegse maailma nihestunud väärtushinnangutest, elavateks kalkulaatoriks muutunud inimestest.

"Jooksvad kulud" etendub Sven Karja tõlkes, peaosades mängivad Jan Uuspõld, Marika Barabanštšikova, Tanel Jonas, Alina Karmazina jt.

Esietendus Sadamateatris on 20. oktoobril 2007.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee