Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vene helilooja Rodion Štšedrin külastab Pärnu ooperipäevi

19.04.2016 17:04

Arvult juba kaheteistkümnendate Pärnu ooperipäevade peakülaline on tänavu mainekas ja uuendusmeelne Peterburi Ooperiteater. Ooperipäevadele tuuakse kaks harukordset ooperit, mida pole kunagi varem Eestis etendatud: Juri Aleksandrovi lavastatud Gaetano Donizetti koomiline melodraama “Peeter I ehk Vene tsaari uskumatud seiklused” ning vene helilooja Rodion Štšedrini lüüriline ooper “Mitte ainult armastus”. Eelmisel nädalal kinnitas oma tuleku Pärnusse ka vanameister Rodion Štšedrin.
 
Juri Aleksandrovi lavastatust on helilooja hinnanud parimaks esituseks, mis on tema ooperitest kunagi tehtud. “Mitte ainult armastus” on helge ja särav etendus, mis sarnaneb žanrilt pigem muusikalile. Hooajal 2013/2014 võitis lavastus Peterburi kõrgeima teatriauhinna “Kuldne sofiit” draama kategoorias.
 
1961. aastal vilistas aga publik Novorossiiski ooperi- ja balletiteatris esietendunud “Mitte ainult armastuse” välja ning ooper oli sellest ajast alates Venemaal põlu all.
 Rodion Štšedrin meenutab ebaõnnestunud maailma esiettekannet: “Kas teate, miks 1961. aastal etendus läbi kukkus? Sellepärast, et tolleaegsed inimesed kartsid seksi. Tänapäeval see enam nii ei ole, nüüd on see hirm kadunud. Isiklikult mina näen laval tohutu suurt armastust nende aegade ja inimeste vastu.”
 
Ooperipäevad toimuvad Pärnu kontserdimajas 7.-9. juulini 2016. Ooperipäevad lõpetab traditsiooniline galakontsert Peterburi Ooperiteatri solistide ja orkestri esituses.
 
Lisainfo www.concert.ee/parnu