Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Veiko Tubin ja Tallinna Linnateater esitlevad uhiuut teatrimuusika heliplaati

24.01.2017 11:20

Laupäeval, 28. jaanuaril kell 16.00 esitleb näitleja ja helilooja Veiko Tubin oma vastvalminud teatrimuusika heliplaati „Muusikat Tallinna Linnateatri lavastustele“. Lisaks plaadil kõlavatele heliteostele räägib Tubin, millest koosneb muusikaline kujundus ning mis helid ühes teatrilavastuses veel kõlavad.

„Teater on teatavasti kaduv kunst, kuid ometi on igas lavastuses elemente, mis tegelikult talletuvad. Kui vaataja astub saalist välja, jääb temasse toimunud lavastusest vaid mälestus ja emotsioonid,“ selgitas Tubin plaadi valmimise ideed. „Mul tekkis tahtmine anda publikule võimalus taaselustada olnud teatriõhtut muusika kaudu,“ lisas ta. 

Esimese tõuke plaadi väljaandmiseks andis Tubinale helilooja Ardo Ran Varrese teatrimuusika heliplaat „Õhtusöök sõpradega“, mis ilmus juba rohkem kui 15 aastat tagasi. „Teatrimuusikaga on ka tihti nii, et lavastuses kõlab mõnest loost vahel ainult 30 sekundit, kuid plaadi peal on võimalik tutvust teha tervikteosega,“ ütles Tubin.

Lisaks plaadil olevale muusikale kuuleb esitlusel ka sellist Tubina loodud muusikat, mis pole kunagi teatrilavale jõudnud, ning lugude demoversioone, kus laulab helilooja ise. Kohapeal on võimalik saada vastused kõikidele oma küsimustele, mis puudutavad muusikat ja teatrilava.

Veiko Tubin on loonud originaalmuusikat ja helikujundusi 15 erinevale teatrilavastustele. 2014. aastal tunnustati Veiko Tubinat Eesti teatri auhinnaga parima muusikalise kujunduse eest lavastustele „Kolm vihmast päeva“ ja „Offline“. Koos helilooja Rasmus Puuriga on Veiko Tubin üks sellesuvise noorte laulupeo „Mina jään“ ideekavandi autoreid.

Esitlus toimub Tallinna Linnateatri Teatrisõprade klubis (Lai 23) ning on kõigile soovijatele tasuta. Kohapeal saab soetada ka vastvalminud plaati.

Vastvalminud plaat on Apollos ja Rahva Raamatus müügil alates 1. veebruarist. Lisaks saab plaati kuulata ka iTunesi ja Spotify vahendusel.

Lisainfo:
Margus Küppar
Tallinna Linnateatri turundusjuht
Tel: 515 6564, e-post: [email protected]

Helen Männik
Tallinna Linnateatri dramaturg
Tel: 665 0803, e-post: [email protected]