Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Veebruaris toimub Rootsis kaasaegse tsirkuse festival Subcase

20.12.2013 12:32

Subcase12.-14.veebruarini 2014
toimub Stockhomis
kaasaegse tsirkuse festival-showcase Subcase, mis toob kokku kaasaegse tsirkuse valdkonnas tegutsejad Põhjamaadest ja Euroopast. Kolme päeva jooksul etendub 15 tsirkuse lavastust.

Kaasaegse tsirkuse festival-showcase Subcase on ilmekas näide tõestamaks, et tsirkus ei ole enam lihtsalt köiel kõndimine, elevandid ja kloun, vaid tsirkusest on saanud kaasaegne etenduskunsti žanr. Tänapäevane uus tsirkus on valdkondadevaheline, sest omavahel on põimunud muusika, tants, teater ja klassikalise tsirkuse elemendid. Taolisest sünergiast sünnib vaatemäng, milles on dramaturgia, emotsioon ning inimvõimete piiride kompamine.
 
Subcase toimub igal aastas, tuues kokku Põhjamaade ja Euroopa tsirkuse loojad, esinejad, hindajad ja ka publiku. Tegemist on juskui kaasaegse tsirkuse “turuga”, kus otsitakse koostööpartnereid ja ideid.
 
Subcase toimub 12.-14. veebruarini 2014. aastal Rootsis ning juba kuuendat korda. Kolme päeva jooksul tutvustatakse tsirkuse lavastusi Rootsist, Norrast, Taanist, Soomest ja Islandilt. Esitlusele tuleb 10 täispikka valmis lavastust ning 5 lavastust, mis on alles valmimisel. Samuti tutvustatakse ideid, mille ümber alles hakatakse lavastust looma.
 
Kultuurikatel on Põhjamaade kaasaegse tsirkuse platvormfestivali Subcase ametlik partner ja Kultuurikatla projektijuht Kristiina Kütt on 2014. aasta festivali žürii liige.
 
Kaasaegse tsirkuse festival-showcase Subcase 12.-14. veebruarini 2014 Stockholmis, Subtopia keskuses. Festivali peakorraldaja on Subtopia ning kaaskorraldajad on Soome Tsirkuse Infokeskus, Copenhagen International Theater Taanist, Circus Village Norrast, Cirko Center Soomest ja Kultuurikatel.
 
Info Subcase sündmuse kohta: http://subtopia.se/subcase/partners/

Lisainfo:
Kristiina Kütt
SA Tallinna Kultuurikatel
[email protected] 
+372 56 2011 13
 
 
Erle Allas
SA Tallinna Kultuurikatel
[email protected] 
+372 56 2011 29