Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

VAT Teatris valmib uuel hooajal neli uuslavastust

27.08.2009 20:14

Ehkki VAT Teatri 23. hooaeg algab ametlikult 8. septembril Tartus Eesti teatri festivalil "Draama", kus lavale tuuakse Molière’i aegumatu ja peen komöödia “Misantroop”, käivad uute lavastuste proovid juba augusti algusest saadik. Alanud tööaastal on VAT Teatril plaanis neli esietendust.

 

1. oktoobril esietendub VAT Teatri saalis Rahvusraamatukogus soome näitekirjaniku Reko Lundàni "Tarbetud inimesed", mille toob lavale Peeter Raudsepp. Lugu räägib küll Soomest LAMA ajal, kuid paralleelid meie käesoleva kriisiga on ilmselged.

Näidend on kirjutatud väga hästi, laval toimuv pakub vaatajaile nii naeru kui pisaraid, näitlejaile aga suurepäraseid rolle. Tragikomöödias töötusest mängivad VAT Teatri oma truppi kuuluvad näitlejad Katariina Lauk, Tanel Saar ja Margo Teder, külalisena teeb meie teatris debüütrolli Marilyn Jurman.

 

Teatri kunstiline juht ja lavastaja Aare Toikka alustas tööd näitetükiga, mis kannab pealkirja "Robinson & Crusoe". Tegu on itaalia teatrimeeste Nino d’Introna ja Giacomo Ravicchio noortele mõeldud teatritekstiga, mis on saanud algtõuke küll Daniel Defoe romaanist, kuid mis teatriloona peidab endas siiski uut sisu ja üpris tänapäevast vormi. Tegijailt parajat nupukust nõudva Robinsoni ja Crusoe loo sihtgrupiks on vaataja alates keskmisest koolieast ja esietenduseni tahab näitetrupp jõuda veel selle aastanumbri sees. Mängivad VATi trupi näitlejad Ago Soots ja Meelis Põdersoo.

 

Veel on selle hooaja uuslavastuste kavas Mare Sabolotny "Kirjaklambritest vöö", lavastajaks Rein Agur ja sihtgrupiks samuti noored. "Kirjaklambritest vöö" on ka VAT Teatri esimeseks tööks Euroopa Liidu teatriprogrammis Platform 11+, kus meie teater osaleb koos 12 teatriga 11st riigist. Nelja-aastast projekti rahastab Euroopa Komisjon ja selle üheks eesmärgiks on luua ja lavastada noortele uusi näitemänge, kaasates tööprotsessi nii professionaale kui noori endid.

 

Hooaja viimaseks esietenduseks jääb taaskord põhjanaabrite lugu. Soome ühe enamtõlgitud ja lavastatud dramaturgi Laura Ruohose "Üksiku saare" lavastab Aare Toikka. Põnev lugu linnainimestest looduse meelevallas peab taas silmas täiskasvanud vaatajat.

 

Möödunud hooaegadel esietendunud teatrilugudest on teatri uue hooaja kavas endiselt "Misantroop", "Ingel, ingel, vii mind taeva...", "Värvid", "Meeste varjupaik", "Kas sulle meeldib porno?" ning "Pal-tänava poisid". Kõik kaasaelamist väärt lood.

Kohtumiseni Rahvusraamatukogu teatrisaalis.

 

Kontaktisik:

Tiiu Talvist

VAT Teater

turundusjuht

53492856

www.vatteater.ee