Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

VAT Teatris taas foorumteatri etendus

08.05.2008 12:23

8. mail toimub VAT Teatris järjekordne foorumteatri etendus "Kui ei anna, võtan ise!", kuhu on oodatud osalema inimesed, kes tahavad teada, miks asjad meie ümber just nii on, nagu nad on - inimesed, kes soovivad osaleda kaasava sotsiaalteatri etendusel. Me usume, et maailmas on teemasid, mis vajavad lähemalt vaatamist, kuulamist, nuusutamist. Mis muutmist, mis ümbermõtestamist. Iga VAT Teatri juures sündiv avalik foorumetendus on loo kokkupanijate (kelleks on noored VAT Teatri Foorumgrupist ja Lastekaitse Liidu sotsiaalteatri grupist MEIE vanuses ca 15-30a) arvates parasjagu meie ühiskonnas päevakajalisel teemal.

Foorumteater kui sotsiaalteater on osalus-, kaasav, interaktiivne ja dialoogiteater. Foorumteater on üks osa Brasiilia teatriuuendaja Augusto Boali 1960. aastatel väljatöötatud rõhutute teatri (The Theatre of The Oppressed) süsteemist, mille eesmärk on aidata taastada inimestevahelist dialoogi, et nad võiksid tervislikumalt oma huvide ja õiguste eest seista ja ühised lahendusi otsida. Foorumteatri kohta loe lähemalt: www.vatteater.ee (projektid).

Foorumteatri etendus "Kui ei anna, võtan ise!" toimub Rahvusraamatukogu Teatrisaalis 8. mail kell 18.00.  Selle foorumloo kaudu küsime kriipivalt, mismoodi võivad mõjuda vanemate suhtumine ja väärtushinnangud lastele. Kas täiuslikku inimest on olemas? Kust leida tähelepanu ja tunnustust, kui kodus on teemaks vaid hinded ja edu on tähtsam kui inimlik soojus ja lähedus? Kas vanemate unistus = lapse unistus? Mis juhtub siis, kui ühel päeval kõik keerab üle vindi.

Loo lavastaja on Margo Teder ning etenduse juht ehk Jokker Kadi Jaanisoo (VAT Teatri Foorumgrupp). Etendus kestab orienteeruvalt 1-1,5 tundi. Sihtgrupp: alates 14. eluaastast. Pilet hinnaga 25.- müügil Piletilevi ja Piletimaailma müügipunktides ja kohapeal.

Viimasele sellekevadisele foorumsündmusele on aga võimalik tulla osalema  30. mail kell 18.00.

Lisainfo:

Mari-Liis Velberg
VAT Teatri Foorumgrupp
Foorumteatri projektijuht
mariliis@vatteater.ee
+372 56 982 380