Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

VAT Teatris jõuab lavale kuulus jalgpallilugu

28.10.2005 16:59

Reedel, 28. oktoobril kl 17.00 esietendub Tallinna Kunstihoones Andri Beyeleri jalgpallinäidend "KICK & RUSH".

Goethe Instituudi poolt korraldatava fotonäituse "Kas te räägite jalgpalli?" avalöögiks on 28. oktoobri pikk jalgpalliöö, mida alustab VAT Teater esietendusega. Lavastusprojekt saab teoks koostöös Goethe Instituudi ja Tallinna Kunstihoonega.

Andri Beyeleri, saksakeelse näitekirjanduse noore staari, jalgpalliloo on tõlkinud Heli Meisterson, lavastajatöö teeb Kadi Tudre, kellele see on esimene lavastus VAT Teatris. Kunstnik on Marge Martin, mängivad Tanel Saar, Margo Teder ja Andres Karu. Etendus kestab tund ja 10 minutit ning on mõeldud noortele alates 12. eluaastast.

Lugu jutustab kahest B-liiga jalgpallimeeskonna varupingil istuvast noormeest, Mischast ja Chrigelist, kes on juba terve hooaja oodanud väljakule pääsemist ja unistanud arvamisest põhikoosseisu. Mõlemad poisid elavad vaid jalgpallile, aga midagi ei ole senini muutunud ja niisama istuda - see on kohutavalt raske! Seega Mäng ja mänguootus! Platsil käib suur Mäng. Seal otsustatakse skoore ja saatusi.

Andri Beyeleri näidend loob mudelsituatsiooni tänapäeva noore inimese seisundist, tema eneseotsingutest ja eneseteostuspüüdlustest.

Šveitsist pärit Andri Beyeler õppis Berni Ülikoolis teatriteooriat ning alustas juba väga noorelt kirjanduslike katsetustega - juba enne murdeikka jõudmist kirjutas ta laulutekste. Tema läbimurdeks oli näidend "Kick & Ruch". Beyeleri kiirest karjäärist annavad tunnistust ka edu 2002.a. kuulsa Hamburgi Thalia Theateri korraldatud noorte autorite kohtumisel ning töö nii-öelda "majaautorina" Mannheimi Rahvuslikus Teatris (hooaeg 2002/2003) ja Stuttgarti Riiklikus Teatris (hooaeg 2003/2004).

Järgmised etendused Tallinna Kunstihoones:
31.10., 02.11., 07.11., 08.11., 14.11. kl 16.00.  

Margot Böttcher
teatri kuraator
www.vatteater.ee