Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

VAT Teatri “Vivaariumist” on valminud taskuversioon

03.10.2023 12:26

2023. aasta jaanuaris esietendus VAT Teatris tehnoloogia- ja osavõtuteatrilavastus "Vivaarium", mis juhtis tähelepanu infomullile inimese ümber ning küsis, mida teha, et see liiga ahistavaks ei muutuks. Nüüd on valminud lavastusest interaktiivne järelvaatamine "Tasku-Vivaarium" ja seda nii eesti kui ka inglise keeles.

"Tasku-Vivaarium" pole pelgalt võimalus "Vivaariumi" etendust järele vaadata, vaid pakub erinevaid mängulisi tegevusi. Virtuaalruumis saab läbida Vivaariumi isiksusetesti ja välja selgitada, millisesse ühiskonnagruppi kuulud. Samuti on võimalik külastada omas tempos kõikide ühiskonnagruppide kapsleid ja tutvuda "Vivaariumi" jaanuaris toimunud etendustel kogutud statistikaga.

"Vivaarium" dramaturg Mihkel Seeder leiab, et lavastusega tabati mängu ja teatri vahealal täpselt õiget punkti: "Ühelt poolt teema – manipulatsioon ja kajakambrid –, teiselt poolt publiku kihk mängulise eufooriaga kaasa minna. Igas kapslis taheti näha, mida too "hull" kapten veel välja mõtleb. "Tasku-Vivaariumis" saab aga lausa kõik kapslid läbi uudistada ja natukene kaasagi mängida. Ja kõige olulisem – kaasa mõelda."

"Tasku-Vivaarium" avanes 1. oktoobril kell 19.00 ja sulgub 14. oktoobril kell 21.00. Parima elamuse saamiseks soovitatakse kasutada kõrvaklappe ja arvutiekraani.

Lavastus valmis rahvusvahelise teatriprojekti PlayOn! raames.

Pildil stseen lavastusest "Vivaarium". Foto: Rebeca Rosalie Parbus