Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

VAT Teatri “Väike Merineitsi” esietendub mere taga

06.12.2006 13:05

VAT Teatri ja Kuressaare Linnateatri koostöös jõuab
homme, 6. detsembril Kuressaare Linnateatris vaatajate ette Hans Christian Anderseni muinaslugu "Väike Merineitsi".

Lavastus on mõeldud kõigile muinasjutuvestjaile ja -kuulajaile, eelkõige muidugi lastele. Maailmakuulsa muinasjutuvestja legendaarse loo Merineitsist ning tema päästetud printsist jutustab üks imelik mustkunstnikupaar.
Merineitsi-loo dramatiseerija ja lavastaja Aare Toikka põhjendab vormivalikut nõnda: "Me maailm on muutunud mustkunstilava sarnaseks: igaüks võib lihtsad trikid selgeks saada ja neid eduga oma elus esitadagi, kuid tihti me unustame, et meie kätes on vaid üks päris ehtne maagiline kunst - see, mida Merineitsi valdab. Kas peab ütlema, et see kunst on omakasupüüdmatu armastus?"

"Väikeses Merineitsis" astuvad erinevates rollides üles näitlejad Garmen Tabor ning Janek Joost. Rivo Laasi, kes on ka lavastuse muusikaline kujundaja, musitseerib laval erinevate pillidega. Lavastuse kunstnik on Inga Vares, kellega koostöös sündis VAT Teatris mõne aasta eest mänguline lastelavastus "Siim ja saladused".

Õige merehõngu tabamiseks toimusid ka lavastuse peaproovid Kuressaares. Tallinna avalik esietendus toimub 22. detsembril kell 17 Rahvusraamatukogu teatrisaalis. Lavastus jääb VAT Teatri mängukavva ning seda saab näha edaspidigi nii Kuressaare Linnateatris, VAT Teatri kodulaval Tallinnas kui erinevates mängupaikades üle Eesti.

Tiiu Talvist
VAT Teater
turundusjuht
53 492 856
[email protected]