Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

VAT Teatri uus hooaeg – VAT Teater juubeldab

03.09.2012 15:43

1. oktoobril tähistab Eesti esimene vabateater VAT Teater oma 25. sünnipäeva. Tähtsa tähtpäevaga seoses oleme seekord mõelnud teha kingitusi teistele, sünnipäevahooaja puhul toome välja aga kaks uut klassikalavastust ning võtame ette veel palju muudki uudset ja põnevat.
 
Oma sünnipäeva puhul kingime koostöös Tallinna Puuetega Inimeste Kojaga puuetega inimestele kaks tasuta etendust Nõmme Kultuurikeskuses. 28. septembril mängime seal noortelavastust „Pal-tänava poisid“ ja 29. septembril toimub samas etendus „Hea, Paha ja Inetu“. Kuna tahame pakkuda võrdselt nauditavat teatrielamust nii nägemis-, kuulmis- kui ka liikumispuuetega inimestele, kasutame oma etenduste juures ühtaegu nii viipekeele tõlki kui kirjeldustõlget ning loome tingimused ka ratastoolides etendusele tulevate vaatajate mugavaimaks teenindamiseks.
 
Koostöös Euroopa teatrivõrgustikuga Platform 11+, mille koostööpartnerid oleme, tellib VAT Teater ühelt eesti kirjanikult algupärase noortenäidendi, mis tuleb teatri sünnipäeva raames esmakordselt ettelugemisele 3. oktoobril Rahvusraamatukogu teatrisaalis. Tasuta sündmuse publikuks on oodatud kõik, kes on huvitatud algupärasest noortele mõeldud näitekirjandusest. Tutvustamaks foorumteatri tegevuse põhimõtteid ning kasutamise võimalusi kaasaegses teatris laiemale publikule, toimub 3. oktoobril Rahvusraamatukogu teatrisaalis ka avalik foorumetendus, mis võtab kõne alla põletavamad päevateemad, mis täna teatritegijaile korda lähevad. Jokkeriteks ehk etenduse juhtideks on Eestis sel alal kogenuimad tegijad Margo Teder ja Mari-Liis Velberg ning huvilised pääsevad etendusele tasuta.
 
Esimeseks uuslavastuseks VAT Teatri 26. hooajal saab "Faust", mis seekord otsib kunstitõde tummfilmiesteetikast. Lavastaja Aare Toikka ja kunstnik ning helilooja Kaspar Jancis pöörduvad Friedrich Wilhelm Murnau loomingu poole, et leida kammerlikule klassikatõlgendusele algimpulss saksa ekspressionistlikust filmikunstist.
Kaspar Jancis kirjutab originaalmuusika ja leiab lavakujunduslikud lahendused, Aare Toikka koos trupiga liigub pantomiimiradadel, et luua lõpptulemusena väga kehalik „Faust". Mängivad sellest sügisest VAT Teatri trupiga liitunud Katariina Ratasepp ja teatri meesvägi – Tanel Saar, Margo Teder, Ago Soots, Meelis Põdersoo. Kohapeal elustab Jancise muusikamaailma Madis Muul ja esietendust on oodata novembri lõpus.
 
Teinegi klassikatõlgendus mahub eesootavasse hooaega. Lavastaja Mladen Kiselov toob veebruari lõpus VAT Teatri lavale Ameerika näitekirjanduse suurmeistri Tennessee Williamsi ühiskonnakriitilise teose "Tramm nimega Iha". Selle tarbeks tellisime noorelt dramaturgilt Kristiina Jalastolt uustõlke, sest keele tänapäevasus on antud teose puhul sisulise tähtsusega. Lavastuse kunstnikuks on Narelle Sissons USA-st. Blance Dubois rollis on Katariina Unt, lavastuses mängib kogu VAT Teatri trupp ja külalisnäitlejad.
 
Rahvusvahelise teatriprojekti „Platform 11+“ raames jõuab 13. ja 14. veebruaril ka Tallinna VAT Teatri, Oulu Linnateatri (Soome), Emergency Exit Arts'i (Suurbritannia) ja Kolibri Teatri (Ungari) ühislavastus "FACE ME".  Ühistöö esietendus selle aasta 18. juunil Pilseni Alfateatri laval. VAT Teatrist osalevad ühisprojektis kunstnik Inga Vares ja näitleja Ago Soots. Loo lavastasid Alex Evans ja György Vidovszky. 
 
PuudutaVAT teatrit!

 

Kontaktisik:
Tiiu Talvist
VAT teater
turundusjuht
53492856
www.vatteater.ee