Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

VAT Teatri lavastused mitmel festivalil

10.05.2012 14:37

VAT Teatri lavastused osalevad ühel samal päeval rahvusvahelistel teatrifestivalidel Euroopa eri nurkades. 11. mail etendub lavastus „Nisa“ Leedus Kaunases ja lavastus „Help!“ Itaalias Milanos. Kuu lõpul on lavastus „Nisa“ kutsutud Peterburi teatrifestivalile „Raduga“.

Lavastus „Nisa“ osaleb Leedus monolavastuste festivalil „Monobaltija“. Rahvusvaheline teatrifestival keskendub ühele näitlejale. Festivali korraldab Kaunase Kammerteater, festivali patroon on Kaunase Linnapea. Festival toimub sel aastal kolmandat korda, eelmistel festivalidel on osalenud eesti näitlejad Indrek Taalma ja Tõnu Oja. Tänavuaastasel festivalil on esindatud lavastused Leedust, Lätist, Venemaalt, Poolast, Soomest, Rootsist, Saksamaalt, Suurbritanniast, Moldaaviast, Kreekast ja Eestist. Festivali žürii töös osaleb eesti teatrikriitik Boris Tuch.

Lavastus „Help!“ tuleb itaalia publiku ette Milano Teatro Elsinor korraldatud rahvusvahelisel festivalil. Festival keskendub noorsoolavastustele ja toob kokku eri maade tegijate koostöös sündinud lavastused.

Kuu lõpul osaleb Aare Toikka ja Katariina Undi lavastus „Nisa“ Peterburi suurte traditsioonidega rahvusvahelisel teatrifestivalil „Raduga“. 29. maist kuni 4. juunini toimuvat teatripidu korraldab Peterburi Noorsooteater. Tänavusel festivalil osalevad lavastused Poolast, Lätist, Venemaalt ja Eestist. Eestiski hästituntud lavastajatest on esindatud Adolf Šapiro, Kama Ginkase, Konstantin Bogomolovi ja Alvis Hermanise tööd. Eesti teatrite lavastused on jõudnud „Raduga“ programmi ennegi, VAT Teatri „Kivid“ ja „Kalevipoeg“ on võitnud festivali Grand Prix.

Eestis on lavastust „Nisa“ võimalik sel hooajal nautida veel vaid korra, VAT Teatri saalis Rahvusraamatukogus toimub publiku nõudmisel “Nisa” lisaetendus 26. mail kell 18.


--

Lugupidamisega,

Maria Reimal
reklaamijuht
VAT Teater
+37256622799
maria@vatteater.ee
www.vatteater.ee