Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

VAT Teatri lavastus „Netis sündinud“ – ITL Aasta Tegu

16.05.2014 13:31

Netis sündinud
15. mail peetud aastakoosolekul tunnustas Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) isikuid ja ettevõtteid, kes on 2013. aastal kõige enam mõjutanud Eesti info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonda. Auhinnad jagati kategooriates Aasta Idee, Aasta Tegija, Aasta Tegu ja Aasta Läbimurdja.

Tiitli Aasta Tegu pälvis VAT Teatri projekt „Netis sündinud“ kui väga mõjus ja innovaatiline lahendus internetiturvalisuse alase teadlikkuse tõstmisel.

„Lavastus „Netis sündinud“ on suurepärane näide sellest, kuidas läbi koostöö ja kaasamise saab tuua noorteni väga olulise sõnumi – kui seotud ja samas erinevad on virtuaal- ja reaalmaailma põimunud probleemid ning kui võrdselt palju on ohte ja võimalusi meie elu lahutamatuks osaks saanud internetikeskkonnas – visuaalselt ja noortele omases keeles,“ ütles auhinna üleandmisel Tiit Tammiste, ITL-i juhatuse liige. Ta lisas: „Lapsi internetist ära tuua ei ole võimalik ega vajagi. Tähtis on olla internetis targalt ning lavastus „Netis sündinud“ sellest nii noortele, nende vanematele kui ka õpetajatele arusaadavas keeles räägibki.“

Kristiina Jalasto kirjutatud ning Margo Tederi lavastatud ainulaadne algupärane lavateos "Netis sündinud" valmis foorumteatri etenduste ja tõestisündinud internetiseikade põhjal. Lisaks tehti materjali kogumisel koostööd veebipolitseinike ja Lastekaitse Liiduga. 
Lavastuses mängisid Katariina Ratasepp, Kristiina-Hortensia Port, Ago Soots, Meelis Põdersoo ja Martin Kõiv (teater Vanemuine). Kunstnik oli Iir Hermeliin, valguskujundaja Sander Põllu ja helilooja Jarek Kasar. 

Lavastust „Netis sündinud“ mängiti 2013. aasta oktoobrist kuni 2014. aasta veebruarini ning selle perioodi jooksul anti 32 tasuta etendust üle Eesti. Kokku külastas etendusi üle 11 000 inimese. 

Lavastusest on tehtud videosalvestus ja see on vaadatav ning tasuta allalaaditav internetiaadressilt http://vimeo.com/88332912. Aadressilt http://vimeo.com/88629791 on leitav lavastuse versioon venekeelsete subtiitritega. 

Projekti "Netis sündinud" koostööpartnerid olid Vaata Maailma SA, BCS Koolitus AS ja VAT Teater. 
Info:
Tiiu Talvist
VAT Teater
korraldus- ja kommunikatsioonijuht
53492856