Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

VAT Teatri kolm etendust Tartu Uues Teatris

05.12.2011 12:55

Tartu Uue Teatri projekti YES33 programmis näidatakse Tartus Lai tn 37 teatrisaalis 33 päeva jooksul pea iga päev erinevaid eesti filme ja lavastusi.

VAT Teatri sisustada on kuupäevad 12.–14. detsembrini ning Tartusse tuuakse selleks puhuks kolm väga eriilmelist lavastust: “Hea, paha ja inetu”, “Nisa” ja “Robinson & Crusoe”.

Vestern “Hea, paha ja inetu” etendub YES33 teatris 12. detsembril kell 19. Tegemist on 1966. aastal kinolinale jõudnud Sergio Leone ja Clint Eastwoodi legendaarse filmi „The Good, The Bad and The Ugly“ lavaversiooniga, kus väikesele lavapinnale on suudetud mahutada kogu Metsik Lääs koos seiklevate lindpriide, vihisevate kuulide, hobuste, dollaripakkide ja kullakottidega.
Laval Meelis Põdersoo, Tanel Saar, Margo Teder ja Ago Soots ning muusik Mart Soo.

13. detsembril kell 19 jõuab samas Tartu publiku ette ette lavastus “Nisa”, millel on ette näidata suvisel monoteatrite festivalil “Monomaffia” saadud peaauhind peaosatäitja Katariina Undile ja eripreemia muusik Tanel Rubenile. Lavastus on valminud näitleja Katariina Undi koostöös lavastaja Aare Toikka ja koreograaf  Marge Ehrenbuschiga ning selle aluseks on Kalahari bušmani naise Nisa elulugu, mille on tema enese sõnade järgi kirja pannud ameerika antropoloog Marjorie Shostak. 
 
Noortele vaatajatele mõeldes on VAT Teater seekord Tartusse kaasa võtnud seiklusloo “Robinson & Crusoe”, mis etendub 14. detsembril kell 19.
Daniel Defoe romaaniga „Robinson Crusoe“ on lavastusel nõndapalju ühist, et kaks meest kohtuvad piiratud territooriumil kesk vetevälja. Nad ei mõista sõnagi teineteise keelt. Nad on vaenlased. Selle loo põhiküsimus on üsna päevakajaline: kuidas aktsepteerida enesest teistsugust, kuidas elada koos vaenlasega ühe katuse all (lavaloos küll ühel katusel)? Laval Ago Soots ja Meelis Põdersoo.


Tiiu Talvist
VAT Teater
turundusjuht
53 492 856
6450959
e-post: tiiu@vatteater.ee