Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

VAT Teatri “Kalevipoeg” etendub Göteborgi raamatumessil

28.09.2007 15:33

Rootsis Göteborgis kestab laupäevani suur iga-aastane raamatumess, mille kultuuriprogrammi on valitud ka VAT Teatri lavastus "Kalevipoeg". Teatri esinduslavastuseks kujunenud cool-eepos jõuab rootsi vaataja ette kaks korda: 28. ja 29. septembril.

"Kalevipoeg", millest tänaseks on saanud üks edukamaid VAT Teatri rahvusvaheliselt tunnustatud lavastusi, esietendus VAT Teatri ja Markus Zohneri Teatrikompanii ühistööna neli aastat tagasi.

Tänavu 23. korda toimuv Göteborgi raamatumess on Põhjamaade suurim raamatumess, mida külastab igal aastal üle 100 000 inimese. Igal aastal on messil üks peakülaline: 2005. aastal oli selleks Leedu, 2006 aasta teemaks oli "Freedom of Expression" ja 2007 aasta peakülaliseks on valitud Eesti. Eesti on väljas läbi aegade suurima väljapanekuga ühel raamatumessil - messiboksi suuruseks on 210 m2.

Nelja messipäeva jooksul peetakse Göteborgis üle kümne Eesti kultuuri, selle arengut ja tänapäeva suundumusi tutvustava seminari ning korraldatakse mitmeid Eestiga seonduvaid kultuurisündmusi - kontserte, kinoseansse, etendusi.

VAT Teatri "Kalevipoeg" on üks vähestest maailmaklassi lavastustest Eesti teatripildis, mis leidnud üheväärset tunnustust nii kodu- kui välismaal. Lavastust on praeguseks esitatud festivalidel ja külalisetendustel Saksamaal, Soomes, Lätis, Venemaal, Taanis, Jaapanis, Norras, Poolas, Šveitsis, Serbias, Suurbritannias. Oktoobrikuus etendub "Kalevipoeg" USA-s New Yorgis ja Baltimore’is.

Lisainfo:
www.bok-bibliotek.se/index.asp?lang=EN 
www.vatteater.ee