Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

VAT Teatri juubelihooaeg on töine

30.09.2011 16:37

Homme, 1. oktoobril, tähistab VAT Teater oma 24. sünnipäeva ning juubelihõnguline 25. hooaeg on Eesti vanimale vabateatrile alanud töiselt.

Pärast edukalt etendunud muusikalavastust „The Black Rider“, mis toodi Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi raames Katlas 17 korda publiku ette, planeeritakse teatriaasta jooksul välja tuua veel kolm uut lavastust ja korraldada rahvusvaheline minifestival sõprusteatrite osavõtul.

Juubelihooaja erilisim projekt tõotab tulla Aare Toikka lavastus Andrus Kivirähki uuest näidendist „Karin ja Pearu“, mis on fantaasiamäng Tammsaare romaanitegelaste võimalikust kohtumisest. Lisaks VAT Teatri näitlejatele Katariina Undile ja Meelis Põdersoole mängib külalisena kaasa Raivo Trass. EMTA Lavakunstikooli värske juht Peeter Raudsepp, kelle eelmine töö VAT Teatris oli Reko Lundani "Tarbetud inimesed", toob lavale John Fowles’i „Liblikapüüdja“ („The Collector“).  Lavastuse esietendus jääb praeguste plaanide järgi veebruari. Mängivad Margo Teder ja Marilyn Jurman. Rahvusvahelise teatriprojekti „Platform 11+“ raames tuleb VAT Teatris lavale noore näitekirjaniku Kristiina Jalasto uus noorsoonäidend „Salto Mortale“. Loo lavastab VAT Teatris Kati Kivitar.

„Salto Mortale“ esietenduse paiku märtsikuus toimub Rahvusraamatukogu teatrisaalis ka minifestival, kuhu kutsume mängima mõned oma sõprusteatrid Euroopast. Järgmisel suvel jätkatakse koostöös Kuressaare Linnateatriga "Morten lollide laeval" projektiga ning plaane ja tegemisi, millest praegu veel vara rääkida, on veel.

PuudutaVAT teatrit!

Kontaktisik:
Tiiu Talvist
VAT teater
turundusjuht
53492856
www.vatteater.ee