Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

VAT Teatri jutuvõistlus õpilastele “VAT, KUS ERROR!”

13.01.2021 12:30

VAT Teater kuulutab kooliõpilastele (vanus 14-19) välja uue jutuvõistluse, millega otsime inspiratsiooni uueks noortelavastuseks 2021. aasta sügisel. Koostöös Goethe Instituudiga arendab VAT Teater projekti "Tähenduserrorid", mille eesmärk on noorte abiga luuga värske ja kõnekas lavalugu, mis keskendub sõnadele, mõistetele, tähendustele ja sellele, kui lihtne neid on valesti kasutada.

Piisab eksida vaid ühe tähega, usaldada pimesi tõlkeprogramme või liialdata võõrsõnadega ning tulemuseks võib olla paras arusaamatus. Vahel on see eksitus koomiline, vahel piinlik, vahel aga võib sellest tekkida asjatu konflikt.

Kutsumegi noori üles panema kirja selliseid üllatuslikke, piinlikke, naljakaid, kõnekaid juhtumisi, mis on nendega juhtunud või mida nad on pealt näinud. Loomulikult võib olukorra ka välja mõelda. Jutu palume kirja panna vabas vormis (mitte pikemalt kui 1 lk) ja saata aadressil [email protected], pealkirjaga "VAT, KUS ERROR!". Tekstile võib lisada ka illustreerimiseks näiteks foto või kuvatõmmise vestlusest (eriti olukordades, kui mängus on autocorrect).

Jutte ootame 1. märtsini 2021.

Haaravamate lugude autoreid premeerime tasuta teatripiletitega. Lisaks kutsume 6 kõige silmapaistvama töö saatjad lavastuse proove külastama ning lavaloo arengus kaasa rääkima.

SOOVITUS: Võistlus sobib suurepäraselt ka ülesandeks nt emakeele või kirjanduse tunni raames. Ideede kogumiseks, kuidas juttu kirjutada, võib aga ka kutsuda meie kirjutamistöötubasid – lookirjutamine, näidendikirjutamine, "VATinaarium" või loovkirjutamine, mida praegustes oludes teeme veebiteel.

Võistlus sobib hästi ka ülesandeks nt emakeele või kirjanduse tunni raames. Lisainfo: [email protected]

Lisainfo teatri kodulehelt