Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

VAT Teatri “HELP!” Oulus festivalil

22.02.2012 08:39

VAT Teatri noortelavastus “Help!” rahvusvahelises koosseisus jõuab Oulu teatrifestivali kavas soome vaatajate ette 22. ja 23. veebruaril.

Lavastus räägib kahe noore inimese heitlusest ellujäämise nimel karmis põhjala looduses – Põhja-Soome äärmuslikes talvistes oludes kohtuvad eesti noormees ja ungari neiu. Nad saavad hakkama. Rahvusvahelise lavastuse teeb eriliseks see, et laval kohtuvad tõepoolest ungari näitleja Nora Sallai ja eesti näitleja Meelis Põdersoo. Lavastuses kõneldakse eesti, ungari ja inglise keeles. Lavastuse kunstnik on Inga Vares, muusika on pärit Ungarist, Kolibri teatri juhi Janoš Novaki sulest. Lavastuse rahvusvahelise ja eesti versiooni tõid lavale Margo Teder ja Aare Toikka.

NB! Eestis on võimalik hõimurahvaste näitlejate kohtumisele lavastuses “Help!” kaasa elada 9. märtsil kell 18 Rahvusraamatukogu teatrisaalis.

Oulu Rahvusvaheline Laste ja Noorte Teatrifestival on suurte traditsioonidega teatripidu noorele vaatajale, mis toimub juba 32. korda. Festivali peakorraldajaks on Oulu Linnateater. Tänavused festivalikülalised tulevad Hispaaniast, Rootsist, Ungarist ja Eestist ning festival keskendub peateemana tsirkuseetendustele. Nädala vältel näevad noored teatrivaatajad Oulu Linnateatri hiiglaslikus majas 24 lavastuse 70 etendust üheksal eri laval.

Lugupidamisega,

Tiiu Talvist
VAT Teater
turundusjuht
53 492 856
e-post: [email protected]
www.vatteater.ee