Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

VAT Teatri “Fausti” arutelu sarjas “Oleviku / Igaviku teater”

08.05.2014 14:53

Kõik huvilised on oodatud Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühenduse arutelule sarjast “Igaviku/Oleviku teater”, mis toimub laupäeval, 10. mail kell 17.00 Rahvusraamatukogu teatrisaalis.

FaustSeekord tuleb käsitluse alla klassika uustõlgendus ning räägime VAT Teatri lavastusest “Faust”, lavastaja Aare Toikka. VAT teatri “Faust” toetub Friedrich Wilhelm Murnau 1926. aastal valminud tummfilmile ning Johann Wolfgang Goethe ja Christopher Marlowe' samanimelistele teostele. Lavastus tunnistati kultuuriajakirjas "Teater. Muusika. Kino" teatrikriitikute poolt hooaja 2012/2013 parimaks lavastuseks.

"Mis on su tuum, maailm ja elu, aeg ja ruum?"

VATi "Faust" on põhjus võtta kätte klassikud ja mõelda kultuurikihtide vastasmängu peale. Must kast, viis näitlejat, üks muusik, kolm klassikut ja müüt. Arutleme, kuidas see euroopa kultuuri üks olulisemaid legende kõneleb tänase publikuga, sh noore vaatajaga, kes on VAT Teatri peamine sihtgrupp. "Faust" on mänguline ja rikkalik lavastus, mis hõlmab endas peale klassikalise teksti ka erinevaid teatri- ja filmitraditsioone. Vestlusel osaleb teoloog Tiina-Erika Friedenthal.

Sügisel olid teemaks Von Krahli Teatris lavastatud Sarah Kane'i "Puhastatud" ja "4.48 psühhoos", vestlusringi kokkuvõte ilmus ajakirja TMK 2014. aasta esimeses numbris.

Kõik huvilised on oodatud!

Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendus
Kontakt:
Karina Talts, karinat@tlu.ee
Riina Oruaas, riina.oruaas@ut.ee