Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

VAT Teatri Faust otsib nüüd elutõde akordioni saatel

16.11.2015 17:26

VAT Teatri lavastuse „Faust” trupiga liitus akordionist Jaak Lutsoja ning nüüd saab Fausti tummfilmiesteetikast kantud tõeotsingutele kaasa elada akordionimuusika saatel. 

Loo nimitegelane Faust on rahutu teadlane, kes otsib meeleheitlikult kõiksuse sisimat olemust, kuid on masenduses oma mõistuse inimliku piiratuse tajumisest. Ta on õppinud mitmeid teadusi, kuid leiab, et ei tea endiselt midagi, mis suudaks näidata inimsoole teed parema tuleviku suunas. 
Taevas sõlmivad Jumal ja Kurat Fausti hinge peale kihlveo. Mefistofeles pakub Faustile noorendavat võlujooki ning mahitab teda võrgutama ja petma süütut ning vaga Margaretat. Kas Margareta hukkub ning Faust ei suuda teda päästa? Või siiski...
Lavastaja Aare Toikka ja kunstnik ning helilooja Kaspar Jancis on seda lavastust luues pöördunud Friedrich Wilhelm Murnau loomingu poole, et leida klassikatõlgendusele algimpulss saksa ekspressionistlikust filmikunstist. Lõpptulemusena ootab vaatajat üks väga tummfilmile sarnanev rännak, saateks Kaspar Jancise poolt loodud originaalmuusika ja lavakujunduslikud lahendused.

Lavastuse liikumisjuht on Marge Ehrenbusch, mängivad Katariina Ratasepp ja VAT Teatri meesvägi – Tanel Saar, Margo Teder, Ago Soots, Meelis Põdersoo. Kui seni elustas igal etendusel Jancise muusikamaailma tummfilmile kohaselt pianist Madis Muul, siis seoses viimase õpingutega Itaalias asus tema kohale akordionist Jaak Lutsoja. 

„Faust” on pälvinud mitu kõrget tunnustust: lavastuse muusika autorile Kaspar Jancisele anti Eesti Teatriliidu 2012. aasta loomingu aastaauhind sõnalavastuse originaalmuusika eest. Teine suurem „Faustile” jagatud tunnustus on samuti märkimist väärt – kultuuriajakirjas "Teater. Muusika. Kino" korraldatud teatrikriitikute küsitluse tulemusel oli see parim lavastus eesti teatris hooajal 2012/2013. 

Lavastusest lähemalt: www.vatteater.ee

Kontaktisik:
Tiiu Talvist
VAT Teater
+372 53 492 856