Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

VAT Teatri “Faust” etendub Ungaris rahvusvahelisel teatrifestivalil

31.03.2022 09:47

VAT Teatri lavastus "Faust" etendub 1. aprillil 2022 Ungaris, rahvusvahelise noorele vaatajale mängivate teatrite ühenduse ASSITEJ juubelibiennaalil.

Ungariga loomeinimestega seob VAT Teatrit pikaaegne koostöö ja teater on varem andnud külalisetendusi Budapestis. Seekord Ungari linnas Kaposvaris toimuvale, eelnevalt pandeemia tõttu edasi lükatud ASSITEJ kümnendale juubelifestivalile kutsutud lavastus "Faust" on nüüdseks jõudnud niikaugele, et festivalil antakse 99. etendus.

Ligi kümme aastat tagasi Johann Wolfgang von Goethe tekstile lavastust luues pöördusid lavastaja Aare Toikka ja kunstnik ning helilooja Kaspar Jancis Friedrich Wilhelm Murnau loomingu poole, et leida klassikatõlgendusele algimpulss saksa ekspressionistlikust filmikunstist.

Kui tavapäraselt eeldatakse "Faustist" raskepärast värss-draamat, siis VAT Teatri esituses on tegemist mängulise looga, milles on kasutatud filmilikke kujundeid, liikumist ja hulganisti leidlikke lavastuslikke võtteid. Lõpptulemusena ootab vaatajat üks väga tummfilmile sarnanev rännak, mida esitleb hiilgavas füüsilises vormis trupp, saateks Kaspar Jancise poolt loodud originaalmuusika ja lavakujunduslikud lahendused. 

Laval mängivad Katariina Libe ja VAT Teatri meesvägi – Tanel Saar, Margo Teder, Ago Soots, Meelis Põdersoo. Igal etendusel elustab Jancise muusikamaailma tummfilmile kohaselt pianist Madis Muul, kes muide äsja võitis Eesti Teatri Auhinna sõnalavastuste originaalmuusika eest.

Sajandat korda mängitakse "Fausti" juba 2. mail 2022 Sakala 3 Teatrimaja suures saalis.