Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

VAT Teatri “Elvis oli kapis!” Tallinnas

14.09.2006 11:46

Tartus OmaDraamal esietendunud absurditükk, Urmas Vadi  "Elvis oli kapis!" Aare Toikka lavastuses, jõuab esimest korda Tallinna vaataja ette neljapäeval, 14. septembril kell 18 Rahvusraamatukogu teatrisaalis.

VAT Teatri 20. hooaja esimene uuslavastus "Elvis oli kapis" jutustab lavastaja Aare Toikka sõnul mõtlemapaneva loo meie ajast ja inimesest: "Urmas Vadi lavalugude unenäoline vorm kannab suuri küsimusi inimeseksolemisest. Muidugi mõista on see kõik pööraseks naljaks keeratud, aga naergem siis enese üle. Kuidas mõistatuse lahendamine VAT Teatri trupil välja on tulnud, seda tulebki vaatama tulla. Ja muidugi seda, kuidas laval tegutsevad vähemasti kolm Elvist korraga. Kõik näitlejad teevad nauditavat tööd."

Sürrealistliku lavaloo sisu võib kokku võtta lausega "Seks, vägivald & rock’n’roll koos kapi ja karudega", mida omakorda ei saa jällegi kuigi tõsiselt võtta… Üks mis kindel - tegu on Elvise tegeliku elulooga.

Kultuuriajakirjanik Andres Keil kirjutab 12. oktoobri Postimehes Tartu esietendust meenutades:" Eks see vist ole lugu sellest, kuidas me oma päevi asendustegevusega täidame. Kuidas tahe kellekski ja millekski saada on see, mis meid iga päev liigutab. Tegutsema paneb. Aga samas on see absurdne. Sest - samal ajal, kui me tahame kuhugi liikuda, puudub meil õrnemgi ettekujutus, kus ja kes me oleme. Ja see on oluline."

Lavastuse kunstnik on Karmo Mende, mängivad näitlejad Marika Vaarik, Kaia Skoblov, Tanel Saar, Janek Sarapson ja Margo Teder. Elviste-loo kostüümid on kavandanud ja valmistanud kunstnik Aili Ahero-Mende. Lavastuse muusikaline kujundaja on Robert Jürjendal, grimmikunstnik Tiina Leesik ning koreograaf Marge Ehrenbusch.

Tiiu Talvist
turundusjuht
VAT Teater
53 492 856
tiiu@vatteater.ee