Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

VAT Teater ühendas jõud Drakadeemiaga

15.08.2014 15:29

VAT Teatri 28. hooaja alustuseks ühendasid VAT Teater ja Drakadeemia loovkirjutamiskool oma jõud: uue hooajal on seega lisaks tavapärastele  teatrietendustele ja senistele teatri poolt pakutud haridustegevustele oodata ka mitmesuguseid uusi koolitusi nii õpilastele kui õpetajatele ning avalikke üritusi etenduse analüüsist kuni kohtumisteni teatripraktikutega. 

2008. aastal loodud Drakadeemia on keskendunud ennekõike eestimaise näitekirjanduse arendamisele. VAT Teatriga koostöös võetakse nüüd sihiks parandada ja arendada noorte kirjutamis- ja loojutustamisoskust. Lisaks sellele soovime motiveerida andekaid kirjutajaid oma talenti edasi arendama. Selle eesmärgiga alustame projekti "Lavaproov", mille raames saab üks alustav autor esimese kogemuse nii prooviprotsessist professionaalse lavastaja ja näitlejatega kui kuuleb oma teksti avaliku esitusena teatrilavalt. "Lavaproovi" pilootesitus leiab aset 21. oktoobril kell 18 VAT Teatri saalis, kui loetakse ette Leen Toome näidend "Kiiver".

Hooajal kuus uuslavastust
VAT Teatri esimene esietendus toimub juba 16. septembril, mil publiku ette jõuab Henrik Ibseni "Brand" Ingo Normeti lavastuses. Tegemist on teose esmatõlkega eesti keelde, loo tõlkijad on Sigrid Tooming ja Paul-Eerik Rummo. "Brandi" nimiosas esineb Ivo Uukkivi (Eesti Draamateater), osades Katariina Unt, Liisa Pulk, Tiia Kriisa, Tanel Saar, Margo Teder, Ago Soots ja Meelis Põdersoo. Lavastuse kunstnik on Pille Jänes.

20. oktoobril esietendub Rahvusraamatukogu Tornisaalis Meelis Põdersoo ja Martin Kõivu projekt "Unfinished bisnes", kus näitlejad ja kunagised klassivennad Põdersoo ja Kõiv teevad oma senisele elule tagasivaate ning vahefiniši.

6. novembril esietendub Hobuveskis VAT Teatri ja EMTA Lavakunstikooli ühistööna William Shakespeare "Torm". Loo lavastajad on Peeter Raudsepp, Katariina Untja Laura Kalle. Muusikaline kujundaja on Piret Pajusaar, kunstnik Vladimir Anšon, osades Lavakunstikooli 27. lennu tudengid.

Veebruari alguses toob itaalia lavastaja Giorgio Bongiovanni maailmakuulsast Milano Piccolo Teatrist KUMU laval välja Carlo Goldoni klassikalise komöödia "Mirandolina". Giorgio Bongiovanni oskab suurepäraselt tuua /commedia'dell'arte /teatrilaadi tänasesse maailma, lavastuse peaosades mängivad Katariina Unt, Peeter Tammearu ja Tanel Saar, teistes osades kogu VAT Teatri trupp ja EMTA Lavakunstikooli 27. lennu tudengid. Lavastuse kunstnik on Pille Jänes.

Lavastaja Margo Teder ja näitekirjanik Tiina Laanem esitlevad märtsi lõpus uut noorsoolavastust pealkirjaga "Estonian hikikomori". See lavatekst on sündinud koostöös Drakadeemiaga ning lugu käsitleb noorte inimeste identiteediprobleeme. Kunstnik on Liina Unt (Endla), osades Kristiina-Hortensia Port, Martin Kõiv ja Meelis Põdersoo.

Maikuus jõuab VAT Teatri Tornisaalis lavale ballett "Aadam ja Eeva", mille lavastaja on Tanel Saar ja koreograaf Marge Ehrenbusch. Lavastuse originaalmuusika kirjutab Madis Muul ning nagu pealkiri vihjab, käsitleb see lavalugu inimeseks olemise aluseid. VAT on tuntud ja tunnustatud kui teatritrupp, kes kehtestab end minimalistlikus eepilis-füüsilises võtmes. Selles lavastuses tantsib kogu VAT Teatri trupp.

Töötoad jätkuvad
Ka sel hooajal jätkame VAT Teatri mänguliste haridustegevustega. Lavastusega "Pal-tänava poisid" on seotud lavalise võitluse töötuba, "Kirjaklambritest vöö" järgselt toimub foorumteatri töötuba ja "Kas sulle meeldib porno?" eelselt toimub töötuba "Meedia meie elus".

Uudisena pakume improvisatsiooni töötuba, mis võib toimuda pärast vabalt valitud etenduse külastust või iseseisvalt. Improvisatsiooni, lavavõitluse ja foorumteatri töötuba pakume nüüd lisaks õpilastele ka õpetajatele ja teistele noortega tegelevatele inimestele.
 
Töötubasid saab meilt tellida iseseisva sündmusena (ilma teatrikülastuseta) või pärast mistahes VAT Teatri etenduse külastust (töötuba võib olla (aga ei pea olema) seotud lavastuse teemadega). Töötubade eesmärk on pakkuda noortele ja täiskasvanutele võimalust kogeda teatriskäiku kui tervikkogemust: et tekiks eelhäälestus, mõtestatud kohalolek teatris ja tagasiside. Osalejad kogevad uusi tegevusi ja mõtestavad inspireerivas õhkkonnas olulisi teemasid.

Lisaks kõigele eelnevale osaleb VAT Teater järgneva nelja aasta jooksul Euroopa teatrivõrgustikus Platform Shift +, mille tegevus keskendub noorte internetiturvalisuse teemadele. Projektis osaleb 11 teatrit üle Euroopa ning nelja aasta jooksul luuakse uusi koostöölavastusi, korraldatakse näitlejate vahetusi, töötubasid, näitusi, seminare jpm.

PuudutaVAT teatrit!

Kontaktisik:
Tiiu Talvist
VAT Teater
korraldus- ja kommunikatsioonijuht
53492856