Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

VAT Teater maagilises võrgus

03.03.2006 14:30

VAT Teater on ainukese Eesti teatrina üle-Euroopalise teatrivõrgustiku Magic-Net liige. Teatri juht Tiina Rebane osaleb 3.-6. märtsini toimuval Magic-Neti juhtgrupi töökogunemisel Sevillas, kus teemaks suvine suurkogunemine Tallinnas.

Magic-Net võrgustikku kuuluvate teatrite suurkogunemine toimub 7.-14. juunini Tallinnas. Kogunemise raames saab partnerteatrite ühistöös teoks performance-lavastus tööpealkirjaga "Müütide öö", millesse kõik teatrid toovad kaasa ühe loo, müüdi või legendi. Selle lavastuse maiuspalaks on tõik, et erinevate müütide ettekandmise kohaks saavad Rahvusraamatukogu avalike saalide kõrval ka selle erilise maja saladuslikumad ruumid ja nurgad, kuhu siiamaani veel kunagi publikut lastud pole. Etendus toimub praeguste plaanide kohaselt õhtul pärast raamatukogu sulgemist ning vaatajate grupid kulgevad giidi juhtimisel ühest mängukohast teise.
Ühislavastuse ideeks on raamatukogus raamatutes puhkavad, kuid etendusel elustuvad müüdid. Lavastajad on Aare Toikka Eestist, Marcus Romer Suurbritanniast ja Carl Morten Amundsen Norrast.

VAT Teater osaleb Euroopa teatrite võrgustiku Magic-Net töös järgmisel kolmel aastal - 2006-2008. Pooltele Magic-Neti partneritele on see aga juba teine koostööprojekt, sest esimene sarnane projekt sai teoks aastail 2001-2004. Kui Euroopa laienemisega seoses kaasati projekti uusi Euroopa Liidu liikmesmaid, siis tehti ettepanek ka VAT Teatrile kui kõrge professionaalse tasemega ning rahvusvahelises teatrielus aktiivsele trupile.

VAT Teatrile pakub osalemine koostöövõrgustikus kogemuste vahetust noorele vaatajale keskendunud Euroopa teatritega. Kolme aasta jooksul saavad teoks lavastajate seminarid, näitlejate vahetus, koostööprojektid, õpikojad ja meistriklassid.
Toimub kolm partnerteatrite suurkohtumist: 2006 Tallinnas, 2007 Schwerinis ja 2008 Bratislavas. Nendel kohtumistel on esindatud kõik partnerid, toimuvad õpikojad ja tutvutakse korraldajamaa teatrieluga, tehakse koos teatritööd.
Praegu teadaolevatest ühistöödest osaleb VAT Teater Venemaa, Šveitsi, Poola ja Eesti koostöölavastuses A. Tšehhovi "Kaštanka" ainetel ja uue dramaturgia vahetusprojektis "Theatre Cafe", mida juhib Muztheater Hollandist.

Võrgustiku esimeseks suuremaks koostöölavatuseks saab Slovakkia, Saksamaa, Norra, Šveitsi ja Venemaa teatrite ühislavastus F. Kafka "Ameerika" ainetel, mis esietendub 2007. aasta juunikuus Schwerinis.

Magic-Net on EL programmist Kultuur 2000 rahastatav 14 teatri ühisprojekt, mis initsieerib koostööprojekte Euroopa eri maade professionaalsete teatrite vahel, korraldab ühislavastusi ja kogemuste vahetust.
Magic-Net on koostöövõrgustik, mille peaeesmärk on luua klassikatekstidele põhinevaid lavastusi noorele vaatajale, tutvustada vastastikku Euroopa eri rahvaste lugusid. Magic-Net otsib ühist erinevais kultuurides. Kõigil Magic-Neti liikmesteatritel on rikkalik kogemus töös noortega ja noortele. Kõik need teatrid on rahvusvahelises teatrielus ka aktiivselt tegevad. Magic-Neti partnerteatriteks on: VAT Teater Eestist, Teater Baltiiski Dom ja Teater Samart Venemaalt, Muztheater Hollandist, Pilot Theatre Suurbritanniast, Teatret Vart Norrast, Teatro O Bando Portugalist, Guirigai Teatro Hispaaniast, Teater Jelenia Gora Poolast, Teater Astorka Slovakkiast, Teater Oyunevi Türgist, Theater An Der Sihl Šveitsist, Theater der Jungen Welt ja Schwerini Linnateater Saksamaalt. Projekti juhtteater on Schwerini Linnateater, projekti juht Dirk Neldner.

Lisainfo: www.magic-net.org

Tiiu Talvist
VAT Teater
turundusjuht
6450959; 53492856
www.vatteater.ee
VAT Teatri kodulava Tallinnas on Rahvusraamatukogu teatrisaal, Tõnismägi 2