Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

VAT Teater kutsub “Brandi” vestlusringi

17.09.2014 12:45

VAT Teater kutsub:
„Brandi“ vestlusringi 30. septembril kell 18.00
Rahvusraamatukogu Teatrisaalis

Norra klassiku Henrik Ibseni üks esimesi näidendeid jõudis esmakordselt eesti keelde ja siinkandis teatrilavale just nüüd, 16. septembril 2014. „Brandi“ tulek on olnud pikk, sest erinevalt oma mõttelisest kaksikvennast, samuti Ibseni näitemängust „Peer Gynt“, on „Brandi“ loetud ja lavastatud tunduvalt vähem. Selle põhjuseks peetakse näidendi liiga tumedaid toone ja materjali intellektuaalsust. Teose noor ja maksimalistlik kangelane, preester Brand on võtnud eesmärgiks Jumala jäägitu teenimise, kuid mitte mugavusest, harjumusest või omakasust, vaid sellepärast, et nii on õige. Oma põhimõtte „Kõik või mitte midagi” nimel on ta nõus minema lõpuni välja. Kuigi Brand on preester, ei saa tema heitlust vaadelda vaid religioosses kontekstis. Ibsen on ise öelnud, et ta oleks võinud Brandile valida ka mõne muu elukutse. Palju tähtsam on küsimus: kas isegi põhimõtetes jookseb kuskil piir? Kas kompromiss on möödapääsmatu?

Vestlusringis keskendutaksegi Brandi filosoofia mõtestamisele, otsitakse paralleele autori elulooga ja küsitakse, mida saab sellest loost võtta kaasa inimene täna? Vestlusringis osalevad „Brandi“ lavastaja Ingo Normet ja teksti kaastõlkija Paul-Eerik Rummo. Vestlust modereerib VAT Teatri dramaturg Mihkel Seeder.
Paralleelselt leiab aset koostöös SA Kultuurilehega välja antud „Brandi“ raamatu esitlus.

See vestlusring on nii neile, kes on näinud lavastust ja lugenud teksti ning soovivad teose sisu edasi mõtestada, kui ka neile, kes alles soovivad tutvuda Henrik Ibseni nooruspõlve põneva loominguga.

Sissepääs on prii.
Lisainfo: [email protected]