Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

VAT Teater esitab Venemaal lugu Robinsonidest

21.04.2011 15:58

25. aprillil kell 18.30 esitab VAT Teater Venemaal Velikiy Novgorodis Mali Teatris XI rahvusvahelise teatrifestivali King Festival raames oma noortelavastust “Robinson & Crusoe”, kus läbi seiklusliku üksikule saarele sattumise loo tulevad kõne alla tänapäevased teemad.
Robinson&Crusoe
Lavastuse aluseks olev Itaalia teatrimeeste Nino d’Introna ja Giacomo Ravicchio noortele mõeldud teatritekst on saanud algtõuke küll Daniel Defoe romaanist, kuid teatriloona peidab see endas siiski uut sisu ja üpris tänapäevast vormi. Kaks meest kohtuvad piiratud territooriumil kesk vetevälja. Nad ei mõista sõnagi teineteise keelt. Nad on vaenlased. Selle loo põhiküsimus on üsna päevakajaline: kuidas aktsepteerida enesest teistsugust, kuidas elada koos vaenlasega ühe katuse all (lavaloos küll ühel katusel)? Mida teha, et viha võita ja ellu jääda? Kas alguses viimse veretilgani lahingut pidavatest meestest võivad lõpuks saada sõbrad? Nendele küsimustele otsivad vastuseid kaks meest - Robinson ja Crusoe. Teemad, mida lavastus kätkeb, on üldinimlikud ja seotud paljuski tolerantsuse ja sõprusega ning hirmudest ülesaamisega.

King Festivali korraldavad alates 1992. aastast Venemaa Teatriliit, ASSITEJ Keskus ja Novgorodi laste- ja noorsooteater Mali. Tänavusest festivalist, mis toimub 23.-27. aprillini, võtavad osa teatrid  Prantsusmaalt, Itaaliast, Šveitsist, Bulgaariast, Poolast, Ungarist, Iisraelist, Lätist, Saksamaalt, Tšehhist, Eestist ja Venemaalt.

Loe lähemalt:
http://eng.kingfestival.ru/
www.vatteater.ee